10.-15.10.2020 Nasavrky: Toulky krajinou Ticha – výstava a kniha fotografií Libora Blažka

Libor Blažek, jenž před dvěma roky nešťastně zahynul ve věku 54 let, byl ve Slatiňanech všeobecně známou postavou. Většina našich občanů ho znala jako šikovného a ochotného zahradníka, mnohým kácel nebo prořezával staré stromy, pracoval i pro město. Ti starší si ho možná vybaví jako velmi dobrého běžce, ale jen skupina jeho nejbližších věděla, že Libor byl také vynikajícím fotografem. Vystudoval dvouletou školu výtvarné fotografie a specializoval se zejména na přírodu. Za svého života měl čtyři samostatné výstavy a jeho fotografie se objevili v řadě přírodopisných časopisů, na kalendářích a propagačních materiálech. Focení se věnoval od roku 1982 a o deset let později se stal členem Klubu fotografů přírody. Kromě přírody nafotil i mnoho atletických závodů a patnáct let byl fotografem Laskavých večerů.  Většinu snímků dělal ještě na klasický kinofilm, až několik posledních let přešel na digitál. V jeho pozůstalosti je obrovské množství překrásných fotografií, a tak si několik Liborových přátel řeklo, že by byla velká škoda, kdyby zůstaly jen tak ležet v různých krabicích.

Od 10. října do 15. listopadu proběhne na zámku v Nasavrkách výstava s názvem Toulky krajinou ticha. Vernisáž bude v sobotu 10. 10. od 16 hodin a zahraje na ni skupina Crazy Saxophones. Součástí vernisáže bude i křest stejnojmenné fotografické knihy.

Pokud by někdo chtěl na knihu a výstavu přispět, pořadatelé to přivítají. Můžete se ozvat na telefon 434 414 434, na mail zdenek.jirasek[o]centrum.cz nebo autorovi této pozvánky osobně.


Aktualizace

Zdeněk Jirásek Z důvodu vládních omezení se ruší některé plánované kulturní akce, a to beseda o Japonsku 8. října,  divadlo 10. října v sokolovně a  výstava fotografií Libora Blažka, která měla proběhnout na zámku v Nasavrkách od 10. října. Vstupenky na divadlo v sokolovně můžete vrátit.*1

Odkaz: *1 Hlášení MR 7.10.2020

Napsat komentář

U komentářů prosím uvádějte celé své jméno.