26.4.2022 Chrudim: Den Země – vyměníme klima za pohodlí? – celodenní program (nejen) pro děti

Earth Day non-official flag

Po dvou letech se s vámi rádi potkáme na osvětové akci zaměřené téma životního prostředí. Den Země si můžete přijít užít v úterý 26. dubna od 9:30 do Klášterních zahrad. Tématem letošního ročníku je „Klimatická s/změna, vyměníme klima za pohodlí?“.

Předběžný pódiový program:

 9:30 Zahájení Dne Země

 9:45 „Dračí pohádky“ v podání loutkového divadla AHOJ Libora Štumpfa

13:30 Jan Petráš (Popleta) „Kabaret s Mimoněm“

15:00 Hudební vystoupení kapely Wječná žízeň

16:15 Bluesrockové kytarové duo Dancing Barefoot z Chrudimi

Připravili jsme pro vás i letos dílny tradičních lidových řemesel. Ve stáncích se představí výrobci místních a regionálních certifikovaných produktů nejen ze Železných hor, výrobky ze skla, keramika, kované šperky, produkty z rakytníku, oříšky, včelí produkty, bylinné čaje, trdelník apod.

Připraveny budou hry, workshopy a dílny např. u Střední školy zemědělské a Vyšší odborné školy Chrudim, Ekocentra Palety, Momo Chrudim, o. p. s., Městských lesů Chrudim, Regionálního muzea v Chrudimi, DDM Chrudim, Zeleného domu Chrudim, Mama klubu Chrudim a Informačního střediska EU Europe Direct Pardubice apod.

V souvislosti se změnami v systému nakládání s odpady na území města (třídění bioodpadu a označování popelnic) jsme připravili infomační stánek týkající se této problematiky.

Program bude zaměřen jak na české tradice, tak i na aktivity, které se vztahují k tématu ochrany klimatu, předcházení vzniku odpadů, zadržování vody v krajině apod.

Napsat komentář

U komentářů prosím uvádějte celé své jméno.