Zvýrazněno

Schmoranz nebo moderna? Město připravuje návrhy na podobu nového vstupu na hřbitov

Zastupitelstvo ve středu pověřilo Radu města k zajištění studie na stavbu brány na hřbitov vycházející z původního návrhu Františka Schmoranze a dalších návrhů. Před schválením budou návrhy předloženy veřejnosti k vyjádření. Následně pak zastupitelé vyberou jeden z návrhů. Pokračovat ve čtení “Schmoranz nebo moderna? Město připravuje návrhy na podobu nového vstupu na hřbitov”

Zvýrazněno

Starobylá márnice už není. Co dál?

V posledních dnech si mnoho z nás všimlo, že „něco chybí“.  Něco chybí ve společnosti, která se zdá být čím dál více rozpolcena, a málo si její jednotlivé skupiny naslouchají a rozumí.  Všichni ale máme mnoho společného Pokračovat ve čtení “Starobylá márnice už není. Co dál?”

Zvýrazněno

Plán investičních akcí města Slatiňany pro rok 2019

Na zasedání zastupitelstva 12.12.2018 byl schválen rozpočet na rok 2019, jehož součástí je i plán investičních akcí. Akce nad 200tis. Kč uvádíme níže.

Pokračovat ve čteníPlán investičních akcí města Slatiňany pro rok 2019

Zvýrazněno

Jak chcete připravit město na ukončení skládkování? – rozhovor se starostou

(pokračování rozhovoru z 7.11.2018)

Konzumní styl naší současné společnosti vede k čím dál větší produkci čím dál nebezpečnějších opadů a většina z nich stále končí na skládkách či ve spalovnách.

skládka Srní z té ošklivější strany (11/2018)

Aby parlament přiměl obce a producenty odpadu k nějaké aktivitě, zakázal skládkování po roce 2023. Vaše funkční období končí v roce 2022, kdy už bude muset být naše město na tuto změnu připraveno. Jak ho chcete, pane starosto, konkrétně připravit na tuto novou situaci?

My se občany snažíme motivovat, aby třídili, aby se ten směsný snižoval, ale zase to je o lidech. Když budu mluvit za sebe, tak byla velká diskuse o vyvážení popelnic jednou za 14 dní. Mně, kdyby vyváželi popelnice jednou za měsíc, 12 x do roka, mně by to stačilo, protože ani za 14 dní ji nenaplním z poloviny, protože třídíme.

Pokračovat ve čtení “Jak chcete připravit město na ukončení skládkování? – rozhovor se starostou”