Zvýrazněno

Začarované kruhy 2

Volné pokračování stejnojmenné úvahy z února.


Co bylo dřív, slepice nebo vejce? Je mnoho otázek, na které se těžko hledá odpověď. Na některé se ani najít nedá.

Kdyby dnes obce nějakým způsobem nastartovaly vesnické krámky, chodili bychom do nich? Dělali bychom tam slušnou tržbu? Nevím. Pouze se domnívám, že nikoli. Nemoc zvaná konzumerismus nás zachvátila mnohem více, než nějaký koronavirus. Pokračovat ve čtení “Začarované kruhy 2”

Zvýrazněno

Místostarosta o činnosti Úřadu a hřbitovní bráně

Třetí část rozhovoru s místostarostou:

V politice vaší koalice vítám snahu o větší otevřenost jak v politice (zveřejnění koaliční smlouvy), tak v informování o některých připravovaných projektech. Na webu města se totiž nově objevují některé uvažované investiční akce Pokračovat ve čtení “Místostarosta o činnosti Úřadu a hřbitovní bráně”

Zvýrazněno

Město tají cenu přestavby Nové Modely, včetně zařízení se může vyšplhat až ke 100 milionům

Už mnoho let chátrá pod zámkem bývalá budova výrobního družstva Modely, které vzniklo na místě historického Kabeláčova mlýna.

Budovu s pozemky koupilo město od místního zbrojařského magnáta J. Strnada, aby zde vzniklo něco užitečného pro občany. Po různých úvahách se radní dohodli, že zde vznikne kulturní centrum, které by nahradilo v této oblasti nevyhovující Sokolovnu a knihovnu. Pokračovat ve čtení “Město tají cenu přestavby Nové Modely, včetně zařízení se může vyšplhat až ke 100 milionům”

Zvýrazněno

Bývalá slatiňanská pekárna Jarča otevřela v Orli

Pekařství s pekárnou ve Slatiňanech na Středu skončilo loni na podzim po neshodách s nájemcem nejméně po 30 letech provozu. Majitelé chtěli však pokračovat, a tak našli a připravili novou provozovnu ve vedlejší obci Orel, Pokračovat ve čtení “Bývalá slatiňanská pekárna Jarča otevřela v Orli”

Zvýrazněno

Téma: Pozorujme obojživelníky, zmapujme mokřady pro jejich lepší ochranu a soutěžme o ceny

Mokřady mají význam jak pro udržování vody v krajině, tak pro přežití mnoha druhů živočichů a rostlin. Ale zase komplikují využití krajiny lidmi Pokračovat ve čteníTéma: Pozorujme obojživelníky, zmapujme mokřady pro jejich lepší ochranu a soutěžme o ceny”

Zvýrazněno

Pištící morčata na vinohradské urologii

Jezdím do různých lokalit – buď jako Senior roku nebo legendární pedagog či básník stáří. Podepisuji své knihy a odpovídám na dotazy – jaké jsou příčiny mé dlouhověkosti. A jak to, že jsem po pětaosmdesátém roku vydal dvě knihy a píšu další. Většinou odpovídám, že za to vděčím genům a lékařům. Pokračovat ve čtení “Pištící morčata na vinohradské urologii”

Zvýrazněno

V Japonsku a na TchajWanu zvládají vir zatím lépe

Pro srovnávání zemí jsou nepochybně výmluvnější data přepočtená na počet obyvatel. V médiích ale operují většinou jen s celkovým počtem bez ohledu na velikost země, což je zavádějící. Nezbývá než si takovou statistiku vytvořit. Vychází to zatím pro Evropu dost tristně.

Pokračovat ve čtení “V Japonsku a na TchajWanu zvládají vir zatím lépe”