ADRA pomáhá na Ukrajině

Humanitární organizace ADRA se od prvního dne zapojuje do pomoci lidem zasaženým konfliktem na Ukrajině. 

Díky spolupráci s ADRA Ukrajina víme, že kamionová pomoc je správně distribuována potřebným. Již 12 kamionů potravin, zdrav. materialu, hygieny pomáhá v náročných dnech lidem na Zakarpatí, kam se přesídlilo tisíce lidí z různých koutů Ukrajiny do bezpečí. Potraviny rozváží následně ADRA Ukrajina do bombových oblastí do krytů potřebným.
Finanční dary česká ADRA zaslala ukrajinské Adře, která zakoupila minibusy, které slouží k evakuaci osob z nebezpečných oblastí. Počet evakuováných se blíží ke 400. Finance nyní opravdu zachraňují životy.
Finačně jsme také podpořili moldavské urpchlické tábory, aby zde byla zajištěna potravinová pomoc a přikrývky.
V České republice jsme díky dobrovolnickým centrům pomocí v krajských centrech pomoci pro uprchlíky, pomáháme s integrací v oblasti vzdělávání, mimoškolních aktivit. Na několik místech se podílíme na organizaci dětských skupin, konverzačních kurzů. Více o pomoci v ČR příchozím z Ukrajiny zde.

 

„Denně se setkávám s lidmi na Ukrajině, kteří kvůli válce zažili bolest a ztrátu. A je to díky vám, že tito lidé znovu získávají naději. Prosím, vydržte a podporujte je i nadále. Díky štědrosti dárců z České republiky a prostřednictvím našeho partnera ADRA ČR můžeme pravidelně zásobovat obyvatelstvo v oblastech konfliktu potravinovou pomocí a evakuovat lidi do bezpečí. Je to náš společný boj a před námi je toho ještě hodně. Nenechte se unavit, pokračujte prosím ve vaší pomoci a umožněte nám být zde až do konce.“

Toto nám napsal náš kolega Daniel Presecan, koordinátor humanitární pomoci, který v těchto dnech pomáhá přímo na Ukrajině. My se k jeho poděkování a prosbě přidáváme.

Velikonoce jsou svátky radosti, víry a naděje.

A právě v těchto těžkých dobách je naděje potřeba více než kdy jindy.

Mgr. Renáta Chlebková

CSR – firemní spolupráce

ADRA, o.p.s.

Markova 600/6, Praha 158 00

 

Odkaz: emailem 15,4,2022

Napsat komentář

U komentářů prosím uvádějte celé své jméno.