Andělský strom 2023 – pomoc dětem vězňů

Předávám výzvu od svého známého z Holic:


Pojďte s námi udělat radost dětem, jejichž rodič je ve vězení. Děti vězněných rodičů často prožívají smutek, nejistotu a strach, jsou šikanovány a stigmatizovány. Jsou to děti a ty si vždy zaslouží pozornost a péči. Nemohou za to, do jaké rodiny se narodily. Přestože samy nic nespáchaly, nesou velmi těžce důsledky trestného činu svých rodičů.

Po roce vás chci zase pozvat do projektu Mezinárodního vězeňského společenství (MVS) – Andělský strom. Jedná se o posílání dárků dětem, které mají jednoho nebo oba rodiče ve vězení. Spolu s dárkem se do rodiny posílá i dopis od odsouzeného rodiče a pomáhá se tak udržet kontakt mezi dítětem a rodičem. Andělský strom – Mezinárodní vězeňské společenství z.s. (mvs.cz)

Jsou dvě možnosti, jak se zúčastnit:

  1. Aktivní – přihlásíte se mi, já vám pak dám tip na konkrétní dárek pro konkrétní dítě, dostanete ode mne dopis od rodiče a odesíláte do pečující rodiny. Cena dárku se doporučuje cca 700 Kč. Dárky se posílají vždy nové, protože pro děti je to často jediný dárek, který dostanou.
  2. Finanční příspěvek – a MVS se o dárek již postará. Pro vás má výhodu, že si budete moct hodnotu daru odečíst z daní při ročním zúčtování. Přispívat můžete na této stránce: Andělský strom: Vánoční dárky dětem, které mají rodiče ve vězení | Darujme.cz

Pokud se budete chtít zúčastnit aktivně – tzn. vybrat, koupit a odeslat dárek do pečující rodiny, tak mi dejte vědět do 19.11.

K projektu jsem se dostal díky tomu, že si přes MVS asi 3 roky dopisuji s vězni, několikrát jsem o tom už mluvil, takže to je informace spíš pro vás, kteří jste v našem společenství novější.

Pokud budete mít jakékoli otázky, tak pište / volejte: 776656177.

Jarda Novotný

 

Napsat komentář

U komentářů prosím uvádějte celé své jméno.