Asi 200 lidí v Chrudimi už toho má dost a na náměstí pokládali otázky premiérovi

Na úterní demonstraci zorganizované chrudimskou skupinou Milion chvilek, kterou iniciovalo pražské ústředí v Praze a dalších asi 160ti městech, se během asi hodinového programu vystřídalo několik řečníků, kteří připomněli nejkřiklavější problémy současné vlády vzniklé během koronavirových opatření.

Lokální koordinátor MCH Dominik Blažek uvádí:

V úterý 9.6. se uskutečnila v celé ČR série protestních akcí na obranu demokracie, které uspořádal spolek Milion chvilek pro demokracii. Také v Chrudimi jsme zorganizovali protestní setkání. Na náměstí Josefa Ressela v Chrudimi se sešlo asi 200 lidí, kteří společně vyjádřili nespokojenost hlavně se zneužíváním moci současné vlády Andreje Babiše. Vystřídala se řada místních řečníků, kteří postupně hovořili o problémech v naší zemi a kladli panu premiérovi palčivé otázky. Demonstrace se konala v přátelské atmosféře, nicméně v poměrně naléhavém a vážném tónu. Byly otevřeny hlavní problémy dnešní polokomunistické vlády – střed zájmů pana premiéra, zneužívání a kumulace moci, „agrofertizace“ médií, korupce v Brně, nadbíhání Číně, pochybnosti kolem dostavby Dukovan, normalizační a bolševické tendence a některé další. Protest podpořil svými písněmi pan Antonín Hrdý. Děkujeme všem za účast a aktivitu.

Řečníci zmiňovali dále třeba zmatky v opatřeních pro školy či zákon o skutečném vlastníkovi přizpůsobený šitý na míru premiérovi.

Pro zájemce je k dispozici také audiozáznam.

Napsat komentář

U komentářů prosím uvádějte celé své jméno.