Bezplatné parkování u Albertu v Pardubicích končí

Od 28.2.2022 jsou zde 2 hodiny zdarma. Další započatá hodina pak bude za 30 korun. Parkoviště budou otevřená non-stop 24 hodin denně s tím, že plocha před obchodem má sloužit především zákazníkům. Dlouhodobé parkování chce firma směrovat do podzemních garáží, kde bude cena stání 80 korun na 12 hodin. Pokud parkující řidič tento limit překročí, bude se mu dál započítávat parkovné za každou započatou hodinu (30 Kč). Jiné možnosti firma teď nezvažuje.

Řidičům také ubyde možnost si přes parkoviště zkracovat cestu, když se chtějí vyhnout kolonám na křižovatce před nádražím.

Z prostoru před nádražím zmizelo další bezplatné parkoviště. Ještě před třemi lety tam přitom bylo přes tisíc parkovacích míst. Jenže v roce 2019 skončilo parkoviště na ploše bývalého lihovaru, které si město pronajímalo, a kde bylo několik set míst.

Otázkou také je, jak se po zpoplatnění zachová sousední hobby market, a jestli také nezačne parkovné na své ploše striktně vybírat.

Podle náměstka primátora Petra Kvaše je to všechno věcí vlastníka. „Před dvaceti lety, když se to parkoviště povolovalo, tak mohlo město do nějakých dokumentů napsat, že to parkoviště bude veřejně přístupné a nezpoplatněné. Město tak neučinilo a dnes po 20 letech, kdy automobilizace dostoupila toho stupně, jaký je, tak se ten vlastník rozhodl, že to zpoplatní.“

Jeden komentář u “Bezplatné parkování u Albertu v Pardubicích končí”

Napsat komentář

U komentářů prosím uvádějte celé své jméno.