Chrudim: Mlsný pecivál nabídne v pátek slam poetry – lahůdky pro oči, uši a duši 🗓

Oblíbený obchůdek s pochoutkami, kvalitními sypanými čaji a vybranými druhy kávy, který najdete na Resselově náměstí, zve na nevšední zábavu. Už v pátek 10. listopadu se ve sklepení Pecivála uskuteční večer takzvané slam poetry. Začne v 19 hodin, vstupné je 150 korun.

Oč jde? Autoři-performeři se zaměřují na to, co sdělují a jak to sdělují. Ideálním případem je výraz na pomezí poezie a divadla. Důležitá je přitom komunikace s diváky: jde o interaktivní zábavu, kdy diváci bodují předvedené výkony, zapojují se do nich, předávají energii, skandují, rozhodují… Performer zapojuje do vystoupení i mimiku, pohyb, rytmus sdělování textu a improvizaci.

Slam poetry vznikla v polovině 80. let v USA a rozšířila se po celém světě. Nelze ji zaměňovat s autorským čtením, recitační soutěží či stand-up humorem.

Ve sklepě Pecivála svůj kumšt předvedou Tali, Tukan, Michel, Francimora a Honza Nevečeřal. Všichni se pokusí naplnit motto večera: Stát se textem! S originální pódiovou show se můžete blíž seznámit na stránkách www.slampoetry.cz. Už 18. listopadu se mimochodem v Praze uskuteční finále mistrovství ČR v tomto ryze současném umění.

Napsal: Miloš Pelikán (noviny chrudim)

Naplánovaná událost Chrudim Událost umělci Umění

Napsat komentář

U komentářů prosím uvádějte celé své jméno.