Chrudim pomalu připravuje prodloužení slatiňanské cyklostezky

Odbor územního plánování města Chrudim připravuje k územnímu rozhodnutí prodloužení cyklostezky od okruhu až k lávce před stadionem. Součástí projektu je podjezd pod okruhem a vznik nových podélných parkovacích míst mezi kruhovým objezdem a lávkou.

Celá stavba je však podmíněna zapuštěním horkovodu do země, které plánuje elektrárna Opatovice. Zde se však čeká, jestli na to získá dotaci, která by pokryla odhadované náklady na zapuštění, které jsou kolem 10 mil. Kč.

Nicméně projekt cyklostezky je možné i rozdělit a část vybudovat i před zapuštěním zmíněného parovodu. To však záleží na rozhodnutí zastupitelstva města Chrudim.

2 komentáře u „Chrudim pomalu připravuje prodloužení slatiňanské cyklostezky“

  1. Plánovaná úprava a prodloužení cyklostezky v Chrudimi má jistě hlavní důvod v bezpečnosti cyklistů při křížení stezky a hlavní silnice. Bylo by dobré, kdyby se připojily i Slatiňany a usnadnily přejetí silnice cyklistům u mostu knížete Auersperga. Myslím, že by pomohla světelná signalizace jako u školy na ulici TGM. Pravděpodobně by šla technicky spřáhnout se stávajícím přechodem pro chodce tamtéž.

Napsat komentář

U komentářů prosím uvádějte celé své jméno.