Chrudim se zapojla do Evropského týdne mobility: Cestovat zdravě = cestovat udržitelně

„Bezpečně a zdravě udržitelnou dopravou“. Cestovat zdravě = cestovat udržitelně. Toto je slogan letošního ročníku. Kampaň již tradičně proběhne po celé Evropě ve dnech 16.–22. září a završí ji Den bez aut.

d
Akce pro veřejnost:

čtvrtek 16. září – Od 16.00 do cca 18.30 hodin je na dopravním hřišti v Městském parku připravena akce Na kolo jen s přilbou. Vstupenkou bude cyklistická přilba a kolo. V závěru proběhne slosování o drobné ceny. Pro děti i pro rodiče budou připravena stanoviště partnerů Besip, Městské policie, ČČK apod. Akce se bude konat pouze v případě příznivého počasí.

sobota 18. září – Výšlap KČT na trase Chrudim – Slatiňany – Monaco – Trpišov – Svídnice – Škrovád – Slatiňany – Chrudim, 12 km. Sraz je v 9.00 hodin u Tesca.

pondělí 20. září – Kolo pro Afriku, od 14.00 do 18.00 hodin na Resselově náměstí před budovou Městského úřadu Chrudim. Pokud máte doma starší jízdní kola a nevíte, co s nimi, můžete je darovat dětem do Afriky. V centrálním skladu v Ostravě, kam se darovaná kola odváží, dokáží starému kolu vdechnout nový život a přetvořit jej v nástroj pomoci druhým. Opravená kola se dále převáží do Afriky, do Gambie, kde je do projektu Kolo pro Afriku zapojeno již 45 škol. Budeme se těšit na kola, i mírně poškozená, cyklonářadí, přilby, reflexní vesty, náhradní díly apod.

úterý 21. září – V květnu proběhla výzva Do práce na kole. Letos, i přes nepříznivou epidemickou situaci, se někteří z vás do akce přihlásili a akci podpořili. Ti z vás, kteří jste se zapojili, se můžete těšit na společné pohodové setkání, na které připravíme vyhodnocení ročníku 2021. Budeme rádi, když se potkáme od 15.00 hodin v Novém Místě u Slatiňan (na cyklostezce Chrudim – Slatiňany). Těšíme se na vás.

středa 22. září – Výšlap KČT. Sraz účastníků v 9.00 hodin před Informačním centrem na Resselově náměstí. Trasa povede podle řeky Chrudimky do Habrova, poté cyklostezkou od hřbitova k Topoli a zpět na náměstí do Chrudimi, 10 km.

Vycházkové rozjímání a putování chrudimským parkem – Vycházka přírodou je ideální pro duševní pohodu. Přijďte poznat přírodu babího léta v Chrudimi, provede vás jí svým povídáním Tibor Schwarz s dalšími milovníky přírody ze Zeleného domu Chrudim. Sraz v 9.15 hodin před denními stacionáři Jitřenka a Pohoda CSSP Chrudim. V případě nepříznivého počasí se uskuteční vyprávění z cest naší přírodou v prostorech stacionáře.

Den bez aut 2021, 22. září – Společnost Arriva Východní Čechy, a. s., připravila ve spolupráci s městem Chrudim pro cestující jízdné v rámci MHD zdarma

Napsat komentář

U komentářů prosím uvádějte celé své jméno.