čt 10.9.2020 Laskavý večer – koncert pianisty Ondřeje Kabrny doplněný poezií Jacquese Préverta

Tím prvním bude ve čtvrtek 10. září koncert pianisty Ondřeje Kabrny doplněný poezií Jacquese Préverta v podání Aničky Buřvalové (Žáčková) a Zdeňka Jiráska.

LV začne ve Společenském domě v 19 hodin. Vstupenky za 60 korun
si můžete koupit na místě (budou-li ještě) nebo předem v městské
knihovně (469 660 239). z.j.


Ondřej Kabrna je absolvent konzervatoře Jaroslava Ježka, kde dnes také učí. Na HAMU poté absolvoval studium jazzu, kterému se věnuje především, i když v různých hudebních formacích zabrousí i k jiným žánrům. My ho známe z jeho vystoupení s Janou Koubkovou, se kterou třikrát na Laskavém večeru hrál. Nyní se nám poprvé představí jako sólista.

Jacques Prévert (1900–1977) je nazýván básníkem ulice. Především té pařížské. Chodil po ulicích, vysedával v kavárnách a bistrech a velice pozorně sledoval život kolem. Neustále si něco zapisoval, a tak se zrodily dnes slavné básně. S knižním vydáním ale nepočítal a básně napsané na různých útržcích papíru většinou rozdával. Až v roce 1945 přátelé jeho básně vydali. Kniha vyšla pod názvem Paroles (Slova) a způsobila doslova senzaci. Dodnes je tato kniha ve Francii nejvíce vydávaná a prodávaná. Byla přeložena do 55 jazyků.

Jen pro zajímavost. Prévertovi byl věnován 2. slatiňanský literárně hudební večer 29. dubna 2003 (viz historický plakát). Název Laskavé večery se začal užívat až od šestého pořadu.

Odkaz: ozvěny 9/2020

termin = 10/9/2020

Napsat komentář

U komentářů prosím uvádějte celé své jméno.