Laskavý večer Duo Musica infinita a ukázka z románu Zrnka soli

Pozvánka na 169. Laskavý večer

Duo Musica infinita

a ukázka z románu

Duo Musica infinita tvoří Aleš Křivský – viola a Martin Pecháček – klavír. Ač hrají nejvíce v chrámových prostorech (a na varhany), tak výběr repertoáru mají velice široký a jejich jediným kritériem je kvalita hudby.

Aleš Křivský se při studiích pardubické Konzervatoře několikrát zúčastnil Mezinárodních mistrovských kurzů v Brně u lektorů Prof. Bohumila Smejkala a Prof. MgA. Františka Novotného – obor viola a komorní hra. Po studiích byl členem Filharmonie Hradec Králové a Jihočeské komorní filharmonie České Budějovice. Jako sólista se představil v roce 2001 s JKF České Budějovice. V Současnosti se věnuje pedagogické činnosti a je členem Hniličkova smyčcového tria a Dua Musica infinita.

Martin Pecháček je absolvent Filosofické fakulty Masarykovy univerzity v Brně (obor hudební věda) a Konzervatoře Pardubice (varhany). Pedagogicky působí na ZUŠ v Hlinsku a Chrasti, koncertně vystupuje v ČR i v zahraničí. Kromě sólové hry se věnuje komorní hudbě (Duo Musica Infinita) a korepetici (chlapecký sbor Boni Pueri).

A jak bývá na Laskavých večerech obvyklé, hudba se bude střídat s literaturou. Svůj román Zrnka soli v několika ukázkách představí Šárka Bubíková z Chrudimě.

Laskavý večer, na který jste srdečně zváni, se uskuteční ve čtvrtek 28. května od 19 hodin ve Společenském domě. Lístky za 50 korun si můžete koupit na místě nebo v předprodeji v Městské knihovně (469 660 239).

z.j.

 

 

 

 

termin = 28/5/2019

Napsat komentář

U komentářů prosím uvádějte celé své jméno.