Dnes večer je prohlídka evangelického kostela 🗓

Evangelický kostel ve Slatiňanech

Českobratrská církev evangelická
Pátek 2. června bude pro veřejnost od 18:00 do 21:00 hodin otevřen evangelický kostel ve Slatiňanech v ulici T. G. Masaryka poblíž prodejny Málek. Návštěvníky provede ing. Ivana Blehová. Využijte možnost prohlédnout si tuto zajímavou sakrální stavbu a seznámit se s její historií.1

 1. hlášení MR 2/6/2023[]
Naplánovaná událost Akce Událost

Jeden komentář u “Dnes večer je prohlídka evangelického kostela 🗓”

 1. Noc kostelů 2023
  2. červen 2023
  kostel Noc kostelů Praha 1 Estonsko Vídeň Mikuláš Koperník Jan Amos Komenský Jan Blažej Santini-Aichel Jan Blahoslav kultura
  Noc kostelů vstupuuje v roce 2023 již do 15. ročníku celorepublikové akce. Uskuteční se v pátek 2. června. Letošní jubilejní ročník se bude věnovat několika významným výročím spojených s výraznými osobnostmi z oblasti duchovna, kultury i vědy.
  Od roku 2009, kdy se Noc kostelů v Česku konala poprvé, narostl počet z pouhých 25 na více než 1700 míst. Z chrámů, kaplí, křížových chodeb, klášterních refektářů i rajských zahrad jsme vybrali pár tipů, které by večer v pátek 2. června 2023 neměly uniknout vaší pozornosti. Noc kostelů představuje nejlepší možnost podívat se do míst, která jsou běžně přístupná jen při konání bohoslužeb nebo ani pro širokou veřejnost neslouží, jako například věže či sakristie. Zváni jsou všichni, kteří jsou zvědaví, touží nahlédnout do „zákulisí“ nebo se zajímají o život jednotlivých farností a komunit. Taková příležitost je jen jednou za rok!

  Letošní 15. ročník akce bude zaměřen (alespoň na některých místech) na téma křtu, křtitelnic či vzácných historických textů spojených se křtem. Rok 2023 nabízí ale také další zajímavá témata, související s významnými výročími, která na letošek připadají:
  150 let od narození sv. Terezie z Lisieaux
  300 let od úmrtí Jana Blažeje Santiniho-Aichela
  400 let od dokončení díla „Labyrint světa a ráj srdce“ J. A. Komenského
  500 let od narození Jana Blahoslava, biskupa Jednoty bratrské
  600 let od narození Mikuláše Koperníka
   
  Z historie Noci kostelů
  Myšlenka otevřít kostely v noci vznikla před patnácti lety ve Vídni, kde také v roce 2005 proběhla první Noc kostelů – „Lange Nacht der Kirchen“. V roce 2009 překročila Noc kostelů hranice a otevřely se také kostely a modlitebny na několika místech v České republice. V roce 2010 se Noc kostelů konala již v celé České republice, v roce 2011 poprvé na Slovensku, od roku 2012 probíhá Noc kostelů také v Estonsku  (estonsky Kirikute Öö), v roce 2016 se konala poprvé ve Švýcarsku.
  Zdroj: https://www.kudyznudy.cz/akce/noc-kostelu-2010

Napsat komentář

U komentářů prosím uvádějte celé své jméno.