Téma: Erba Noema (Hrbáčková Noemi)

K danému článku by se hodil nějaký obrázek, třeba ilustrační; případně stávající nahradit lepšími.

* ???

Operní pěvkyně, soprán.

Osobní život

Dětství trávila v Hostačově u Golčova Jeníkova, pak ve Slatiňanech, kde má dosud dům v Tyršově ulici, i když trvalé bydliště má v Praze.
Hodiny u své první učitelky Danuše Markové ze Slatiňan zpěvu začala navštěvovat asi ve 12 letech. S postupem času jsem se stala posluchačkou její třídy na ZUŠ Chrudim. Začínala hrát na housle už od první třídy a odchodila 8 let ZUŠ v Hrochově Týnci. Poté konzervatoř Pardubice u prof. Jany Hamplové. Pak Akademii muzických umění v Praze, kde vystudovala pod vedením národní umělkyně Jany Jonášové. Během studií na AMU získala půlroční stipendium na Hochschule für Music Carl Maria von Weber v Drážďanech, kde studovala u prof. Gisely Burkhardt-Mühlbach.

Manžel Dan Hostettler je švýcarský fotograf a mluví několika jazyky.

Profesní život

Navštívila jsem několik soutěží – k úspěchům patří 2. cena na Mezinárodní pěvecké soutěži Emy Destinové v Londýně v Anglii, finalistka mezinárodní pěvecké soutěže Haricle a Darclée v Rumunsku v Braile, kde bylo přes 150 účastníků z celého světa.

Je sopranistkou, vystudovala sice klasický zpěv, ovšem již na Akademii dostala možnost zpívat operetu na koncertech s Reném Tučkem, což bylo její první seznámení s operetou v praxi. Čas od času zařadí muzikál. Zpívala např. s Miguelangelem Cavalcantim – brazilským barytonem, sólistou Státní opery Praha, s pěvcem Vojtěchem Nalezencem – sólistou Komorní opery ve Vídni, operní pěvkyní Lucií Juránkovou. Koncertuje pravidelně na různých místech ČR, v městech, obcích, lázních a scénách a v Miláně (IT). Na tuzemských koncertech je někdy doprovázena spolužáky z konzervatoře – slatiňanským tenorem Jiřím Korečkem a pianistou Danielem Štulpou. Účastnila se také charitativních projektů a galakoncertů, např. pro Art for live.

S organizací a propagací vypomáhá manžel. Pro Itálii, Španělsko a Švýcarsko je smluvně zavázána jedné italské agentuře.

Veškeré pěvecké aktivity minulé i budoucí můžete sledovat na webových a facebookových stránkách.

Napsat komentář

U komentářů prosím uvádějte celé své jméno.