euro.cz: Slováci: Euro nám prospívá, usnadnilo podnikání

Vyplývá to z posledního průzkumu Eurobarometr.

Zhruba 70 procent dotázaných Slováků si myslí, že jim euro usnadnilo podnikání v ostatních státech osmadvacítky.

Asi 76 procent Evropanů se domnívá, že je společná měna dobrá pro celou Unii. Slováci jsou v tomto ohledu ještě optimističtější. Pro se v Eurobarometru vyjádřilo 81 procent.

Slovensko vstoupilo do eurozóny v roce 2009. „Za tu dobu se posunulo ze 70 procent průměrného hrubého domácího produktu v EU na asi 80 procent unijního průměru. Slovenská ekonomika rostla rychlejším tempem než česká,“ připomíná poradce Michal Hanzlík, který do roku 2016 podnikal v Bratislavě.


pozn. autora tohoto příspěvku: Docela mě štve, že po mě v práci zákazníci chtějí vědět, kolik bude stát energie v roce 2021 v Korunách, když ji musíme nakoupit v Eurech, ale prodávat ji zase musíme v Korunách, jenže až za kurs v roce 2021. Nevíte někdo, jaký bude za rok kurs? Něco tedy střelíme a buď vyděláme nebo to překlepeme nebo zkrachujeme, když se to hodně hejbne. Je to naprd… A tak jsem si aspoň ulevil tímhle článkem ):

To by mě zajímalo, k čemu je nám Koruna vlastně dobrá. Že by se zdražovalo? Poslední 3 roky se zdražuje i bez Eura. Že by byla větší nezaměstnanost? – Ale proč by měla být, jako že by někdo nechodil do práce, protože nechce dostávat Eura? Anebo že by naši „skvělí“ politici neměli výhradní vliv na emise a případné znehodnocování měny, že by se o to dělili s Němci a Francouzi a Slováky? Nějaký lepší nápad – sem s ním – předem děkuji, budu pak klidnější, že máme stále Kč.

Napsat komentář

U komentářů prosím uvádějte celé své jméno.