Farní charita Chrudim – Dobročinná sbírka pro domácí hospicovou péči

 

Město
Slatiňany

 Více novinek

Nezobrazuje se Vám E-mail správně? Zobrazit v prohlížeči.

Titulní obrázek

Dobročinná sbírka na Donio.cz podporuje novou službu domácí hospicové péče Farní charity Chrudim

Domácí hospicová péče je určena především vážně nemocným lidem v posledních fázích nevyléčitelného onemocnění, kteří chtějí strávit své poslední chvíle doma v kruhu své rodiny. Na podporu této služby, konkrétně na zakoupení automobilů pro tuto službu, je na Donio.cz vyhlášena dobročinná sbírka. Většina pacientů preferuje možnost strávit poslední etapu života ve svém domácím prostředí, obklopeni svými blízkými a rodinou. Pro tyto pacienty je určena právě domácí hospicová péče Farní charity Chrudim.

Ředitel Farní charity Chrudim Roman Pešek uvádí: „Nově poskytovaná služba domácí hospicové péče umožňuje nevyléčitelně nemocným lidem zůstat se svými blízkými až do konce jejich života. Pro nemocné je tým našich zdravotních sester k dispozici kdykoliv podle jejich potřeby. Nabízíme také zapůjčení zdravotních pomůcek, jako jsou například polohovací postele, kyslíkové koncentrátory a další vybavení.“

Tým domácí hospicové péče Farní charity Chrudim tvoří zdravotní sestry, sociální pracovnice, pracovníci v sociálních službách, psycholožka či duchovní. Spolupráce probíhá také s MUDr. Ludmilou Voborníkovou, která v Chrudimské nemocnici provozuje Ambulanci pro léčbu bolesti a paliativní medicínu. Službu poskytujeme především v Chrudimi a jejím okolí, ale v případě potřeby dojíždíme také do obcí a měst vzdálených přibližně do 30 km.

Patronkou sbírky se stala operní pěvkyně paní Dagmar Pecková, která je místní rodačkou a Farní charitu Chrudim dlouhodobě podporuje. Po oslovení z naší strany, zda by se stala patronkou pro naši sbírku na platformě Donio uvedla: „Možnost strávit poslední okamžiky svého života v domácím prostředí v přítomnosti své rodiny, je přáním většiny lidí. Podporuji proto rozvoj domácí hospicové péče poskytované Farní charitou Chrudim.“

 Vrchní sestra Barbora Vorlická doplňuje: „Snažíme se, aby pacienti mohli důstojně prožít poslední dny svého života a zůstat i přes své onemocnění doma, se svojí rodinou a blízkými. Smyslem péče je zajistit umírajícím lidem co nejvyšší možnou kvalitu života. I proto se obracíme na veřejnost s prosbou o podporu dobročinné sbírky, která má za cíl získat finanční prostředky pro zakoupení spolehlivých automobilů určených pro domácí hospicovou péči. “ Odkaz na sbírku ZDE.

Za podporu děkujeme!

 

Přejít na web

 

  Stáhnout aplikaci

  Nastavení vašeho účtu

 

Jeden komentář u “Farní charita Chrudim – Dobročinná sbírka pro domácí hospicovou péči”

Napsat komentář

U komentářů prosím uvádějte celé své jméno.