Hlášení městského rozhlasu 1. prosince 2023

Vážení občané, přeji Vám pěkný a klidný pracovní týden.
Datum: 1. 12. 2023 Pořadové číslo: 125/2023
1. Město SlatiňanyMěsto Slatiňany Vás srdečně zve na Slavnostní rozsvícení vánočního stromu a sousedské setkání v neděli 3. prosince 2023 od 17:00 hodin v parku Jaromíra Johna před Základní školou ve Slatiňanech. Součástí je Andělské jiskření, vystoupení Dětského pěveckého sboru Zvoneček při ZUŠ Slatiňany, chybět nebudou ani trubači. Občerstvení zajištěno.
2. Město Slatiňany Zveme Vás na 196. Laskavý večer s názvem „130“. Hrát a zpívat Vám bude známý slatiňanský písničkář Petr Šotta. Mezi písněmi zarecituje Zdeněk Jirásek. Laskavý večer se koná v úterý 5. prosince 2023 od 19:00 hodin ve Společenském domě. Lístky za 60,-Kč si můžete zakoupit na místě nebo v předprodeji v infocentru.
3. Město SlatiňanyMuzeum Švýcárna Vás v předvánočním čase zve na již tradiční „Adventní čtvrtky“, a to 30. 11., 7. a 14. 12. 2023 od 8:00 do 17:00 hodin. Na programu je výstava a prodej: *českých vánočních ozdob z Horního Bradla (včetně malování ozdob na přání), *zdobené perníčky od paní Dity Dortové ze Slatiňan *včelí produkty z rodinného včelařství z Poliz „Doležalův med“ Nebude chybět slaměný betlém v životní velikosti a vánočně dekorované muzeum. Dospělí i děti budou moci využít vánoční tvořivé dílničky různého druhu dle nabídky stánkařů.
4. SDH TrpišovSbor dobrovolných hasičů v Trpišově si Vás dovoluje pozvat na dvě již tradiční předvánoční akce. V sobotu 2.prosince od 15,30 pořádáme v prostoru za bývalou prodejnou slavnostní zahájení adventního času spojené s rozsvícením Vánočního stromu a minikoncertem. Teplé občerstvení a ohřátí u ohýnku bude připraveno.
V neděli 3.prosince pořádáme v sále místní Restaurace Obora tradiční Mikulášský karneval pro děti. Začátek je ve 14,00 hodin a pro všechny děti je připraven malý dárek, obzvláště pro děti v maskách. Na programu jsou zábavné soutěže, tancování a možná i nějaké překvapení.
5. Motorest BonetTradiční Mikulášská nadílka se koná v Motorestu Bonet 3. prosince 2023 od 15:00 hodin. Pro děti jsou připraveny hry, soutěže, diskotéka a samozřejmě mikulášská nadílka. Těší se na vás personál Bonetu.
6. Flop Top Slatiňany Prodejna Flop Top Slatiňany v obchodním středisku u kruhového objezdu nabízí v akci do 3. prosince Heru za 19,90Kč, slovenský salám 1 kg za 99,90Kč, spoustu vánočního a mikulášského zboží. Přijďte na předvánoční nákup za výhodné ceny.
7. OV ŠkrovádOsadní výbor ve spolupráci s Okrašlovacím spolkem ve Škrovádě vás zve na Mikulášskou besídku, která se koná ve středu 6. prosince 2023 v hostinci ve Škrovádě od 17 hodin. Děti se mohou těšit na pohádku Jak svatý Mikuláš pomáhal Kašpárkovi. Samozřejmě přijde Mikuláš s malými dárky pro děti, bude i živá hudba. Pro všechny, kteří příjdou oživit tradici bude připraveno sladké pohoštění. Těšíme se na vás a věříme, že děti si návštěvu Mikuláše užijí.
8. Město SlatiňanyZ provozních důvodů bude v pondělí 4. prosince v knihovně a infocentru zavřeno. Děkujeme za pochopení.
9. Potraviny MálekFirma Potraviny Málek Vás srdečně zve na již tradiční rozsvícení vánočního stromu a zpívání vánočních koled dne 4. prosince 2023 v 18:00 hodin. K zahřátí bude připraven svařák a nealkoholický punč. Firma Potraviny Málek oznamuje, že prodej vánočních kaprů proběhne dne 22. prosince 2023. Kapra si lze zamluvit na prodejně potravin. Kapra Vám také vykuchají, případně stáhneme z kůže dle Vašeho přání. Nákup si můžete zpříjemnit svařákem.
10. Město SlatiňanyMěsto Slatiňany ve spolupráci s Římskokatolickou farností Slatiňany Vás srdečně zve na tradiční Vánoční jarmark, který se koná v sobotu 9. prosince od 10:00 do 16:00 hodin v okolí kostela sv. Martina a podzámčí. Čeká na Vás bohatá nabídka trhovců, loutkové pohádky souboru Ahoj, vystoupení MŠ MOMO. Ke koupi bude vánoční zboží, jídlo, pití a zabíjačkové speciality. Během dne budou koncerty v kostele sv. Martina, kde zazní vánoční melodie. Přijďte zažít vánoční atmosféru a nakoupit vánoční dárky.
11. Emma Hubáčková Předvánoční koncert Ave Maria se koná v kostele sv. Martina ve Slatiňanech 10. prosince od 17:00 hodin. Vystoupí na něm operní pěvkyně Emma Hubáčková se svými hosty. Vstupné 250,-Kč. Předprodej na ticketportalu nebo na místě 30 minut před koncertem.

Napsat komentář

U komentářů prosím uvádějte celé své jméno.