Hlášení městského rozhlasu 14. června 2024

Vážení občané, přejeme Vám pěkný den.
Datum: 14. 6. 2024 Pořadové číslo: 66/2024
1. Město Slatiňany Pro sezonu roku 2024 přijme Městský úřad zájemce na místo plavčíka na plovárně Města Slatiňany. Podmínkou je zdatný plavec nad 18 let. Školení zajistí Městský úřad. Bližší informace podá tajemník úřadu Ing. Rašín – tel. 469 660 237.
2. ZUŠ Slatiňany Zápis nových žáků do hudebního oboru na Základní umělecké škole Slatiňany probíhá v současné době až do 21. června. Škola přijímá děti od 5 let na základě výsledku úspěšně vykonané talentové zkoušky a do výše naplnění cílené kapacity školy u jednotlivých nástrojů. Zápis do výtvarného a tanečního oboru z důvodu velkého množství přijatých přihlášek nevyhlašujeme. Více informací najdete na webových stránkách [www.zusslatinany.cz.](www.zusslatinany.cz)
3.Město Slatiňany Město Slatiňany Vás zve na Dětský den na plovárně, který se bude konat 20. června 2024 od 16:00 hodin. Těšit se můžete na 43. výsadkový pluk s technikou, tanečnice GAJA, had Honzík a miniškolička orientálních tanců, střelnici s Dominikem, vodní aktivity s Kačery a mnoho další zábavy. Nebude chybět občerstvení v koktejlovém baru, malování na obličej, skákací hrad. Vstup zdarma.
4. Město Slatiňany Švýcárna Slatiňany Vás srdečně zve na „KREATIVNÍ DNY NA ŠVÝCÁRNĚ“ ve dnech čtvrtek 20. června a v sobotu 22. června 2024 od 9:00 do 17:00 hodin. Děti si po vedením lektorky vyrobí svého vlastního koníka, pro zájemce z řad dospělých je možnost výuky pájení obrázků a motivů do dřeva. Dále se můžete těšit na prodej již hotových výrobků a malování na obličej pro děti.
5. SK Spartak SlatiňanyOddíl kopané SK Spartak Slatiňany upozorňuje své příznivce na změnu utkání posledního kola okresního přeboru dospělých Slatiňany B – Dřenice. Zápas se uskuteční již v pátek 14.6. od 17.00 hodin.
6. Charita ChrudimOblastní charita Chrudim pořádá „Příměstský tábor“ ve Slatiňanech v týdnu od 15. do 19. července 2024. Příměstský tábor se bude konat ve slatiňanské sokolovně, je určený pro děti od 5 do 10 let a cena tábora je 3.000,- Kč za 1 dítě. Děti se mohou těšit na kolektivní hry, výtvarné tvoření, sportovní aktivity, procházky po Slatiňanech, výlet na Kočičí hrádek a Švýcárnu, Dětský den, maňáskové divadlo, odpolední piknik a další aktivity. V ceně je zahrnuta strava 3x denně, doprava na výlet a pojištění. Vstupné na Švýcárnu, zmrzlinu a další drobné pochutiny si platí každé dítě samostatně. V případě zájmu volejte na číslo 704 675 407 nebo pište na e-mail: ales.stoupa@cr.hk.caritas.cz.
7. LežákyV Památníku Ležáky se 23.6.2024 připomene 82. výročí vyhlazení osady Ležáků. Autobusový spoj ze Slatiňan, zastávka střed bude vypraven v 8:30 hodin. Pietní akce bude zahájena v 8.15 hodin mší na pietním území u pomníku „Kniha obětí“. V 10 hodin proběhne kladení věnců. V 11:10 hodin vystoupí pěvecký sbor ZVONEČEK Základní umělecké školy Slatiňany. Program bude završen v 11:25 hodin seskokem vojenských parašutistů do prostoru pietního území. V minigalerii bude představena výstava „Tvorba pro Ležáky 2024“. Vstup do prostor muzea bude po celý den zdarma.
8. Město SlatiňanyDnes bude v Trpišově u bývalé prodejny přistaven kontejner na bioodpad. Kontejner zde bude do pondělí.
9. Acord SlatiňanyV sobotu 15.6. v 19 hodin se uskuteční na zahradě Sokolovny benefiční koncert Jiřího Pavlici a Hradišťanu. Předprodej vstupenek v síti Ticketportal nebo na místě. Těší se na Vás Spolek Acord.

Napsat komentář

U komentářů prosím uvádějte celé své jméno.