Hlášení městského rozhlasu 20. října 2023

Vážení občané, přeji Vám pěkný a klidný pracovní týden.
Datum: 20. 10. 2023 Pořadové číslo: 111/2023
1. ZUŠ SlatiňanyZákladní umělecká škola Slatiňany vás srdečně zve na první žákovský koncert v novém školním roce, který se bude konat v úterý 24. října 2023 od 17:00 hodin v hudebním sále ZUŠ Slatiňany.
2.Město SlatiňanyOznamujeme návštěvníků knihovny a infocentra, že v úterý 24. října 2023 bude z provozních důvodů zavřeno. Děkujeme za pochopení.
3. Město SlatiňanyTento víkend, 21. až 22. října bude před Sokolovnou přistavený kontejner na bioodpad. Upozorňujeme, že kontejner je určen pouze pro občany, s malým množstvím odpadu a pro ty, kteří nemají možnost dopravit tento odpad do kompostárny, tedy převážně starší občany.
4. Město SlatiňanyMěsto Slatiňany Vás zve na další Cestovatelský večer s názvem Guatemala země mezi sopkami a oceány. Večer se koná 24. října od 19:00 hodin ve Společenském domě Slatiňany. Provedou Vás ním Lenka a Václav Špillarovi. Vstup zdarma.
5. MO ČRS SlatiňanyMístní organizace Českého rybářského svazu Slatiňany srdečně zve na Podzimní rybářské závody, které se konají v sobotu 21. října od 8:00 hodin na rybníku Návesní v Kunčí. Připraveno je bohaté občerstvení. Těšíme se na vaši návštěvu.
6. Okrašlovací spolek Škrovád Okrašlovací spolek Škrovád, Galerie ART Chrudim a Město Slatiňany vás zvou na 5. Škrovádské sochání. Pro všechny, kteří si chtějí sochaření třeba jenom zkusit. Workshop vede akad. sochař Jan Pospíšil. Zahájení bude v sobotu 21. října od 10:00 hodin, ve skalách u loděnice ve Škrovádu. Bude zde možnost opékání špekáčků. Letošní sochání je naposled.
7. MS KochánoviceMyslivecký spolek Kochánovice oznamuje návštěvníkům lesa, že v pronajaté honitbě SLATIŇANY LESY bude ve dnech 21. října a 17. listopadu 2023 od 7:30 do 15:00 hodin probíhat za účelem tlumení počtu divočáků, hon na černou zvěř. Ze zákona je umožněn odlov pouze kulovou zbraní nebo brokovnicí s jednotnou střelou, kdy obě mají dlouhý dolet. Zdvořile žádáme všechny návštěvníky lesa, aby v uvedených termínech, pokud možno omezili pohyb v prostorách lesa kolem Kochánovických rybníků, Smrkova Týnce, Rabštejna, Rabštejnské Lhoty a Trpišova. Za pochopení děkují členové Mysliveckého spolku Kochánovice.
8. Město Slatiňany Oslavte s námi Týden turistických informačních center ve středu 25. října se zastavte v infocentru ve Slatiňanech. Těšit se můžete na výborné koláčky, malé dárky, sáčky s čajem.
9. Město SlatiňanyDalší Laskavý večer se uskuteční 26. října od 19:00 hodin ve Společenském domě. Vystoupí na něm loutnista Jindřich Macek s dcerou Leou, která hraje na housle. Vstupenky v předprodeji v městské knihovně nebo na místě.
10. Město SlatiňanyDnes 20. října 2023 od 8:30 do 14:00 hodin bude přerušena dodávka pitné vody v místní části Škrovád, z důvodu havárie na vodovodním řadu. Cisterna s pitnou vodou bude přistavena u domu čp. 132.

Napsat komentář

U komentářů prosím uvádějte celé své jméno.