Hlášení městského rozhlasu 24. listopadu 2023

Vážení občané, přeji Vám pěkný nadcházející víkend.
Datum: 24. 11. 2023 Pořadové číslo: 122/2023
1. Město Slatiňany V knihovně ve Slatiňanech je umístěna po celý listopad kasička, do které můžete přispět do sbírky ke Dni válečných veteránů a jako malé poděkování si odnesete symbolický vlčí mák.
2. Město Slatiňany Město Slatiňany Vás srdečně zve na Slavnostní rozsvícení vánočního stromu a sousedské setkání v neděli 3. prosince 2023 od 17:00 hodin v parku Jaromíra Johna před Základní školou ve Slatiňanech. Součástí je Andělské jiskření, vystoupení Dětského pěveckého sboru Zvoneček při ZUŠ Slatiňany, chybět nebudou ani trubači. Občerstvení zajištěno.
3. Město Slatiňany Omlouváme se za tiskovou chybu v Ozvěnách Slatiňan. 119. Cestovatelský večer o Peru, Rity a Milana Chalupníkových proběhne 28. listopadu 2023. Děkujeme za pochopení.
4. Město Slatiňany Zveme Vás na 196. Laskavý večer s názvem „130“. Hrát a zpívat Vám bude známý slatiňanský písničkář Petr Šotta. Mezi písněmi zarecituje Zdeněk Jirásek. Laskavý večer se koná v úterý 5. prosince 2023 od 19 hodin ve Společenském domě. Lístky za 60,-Kč si můžete zakoupit na místě nebo v předprodeji v infocentru.
5. Ryby Doležal Trpišov Rybniční hospodářství Doležal Vás srdečně zve na tradiční výlov rybníka Josef v Trpišově, který se bude konat v sobotu 25. listopadu 2023. Návštěvníci budou moci sledovat průběh výlovu, ochutnat rybí speciality připravené z čerstvých ryb od Giles burger. Začátek v 8:00 kdy rybáři zatáhnou ryby prvně sítí s následným vydáváním a tříděním ryb dle velikosti, druhu a kategorie. Na hrázi bude probíhat i stánkový prodej živých ryb. Přijďte si užít parádní rybářský zážitek pro děti i dospělé. Ideální výlet pro celou rodinu. Moc se na Vás všechny těšíme a děkujeme za Vaši každoroční přízeň.
6. MS Kochánovice Myslivecký spolek Kochánovice oznamuje návštěvníkům lesa, že v pronajaté honitbě SLATIŇANY LESY bude v sobotu 25. listopadu 2023 probíhat za účelem tlumení počtu divočáků, hon na černou zvěř. Ze zákona je umožněn odlov pouze kulovou zbraní nebo brokovnicí s jednotnou střelou, kdy obě mají dlouhý dolet. Zdvořile žádáme všechny návštěvníky lesa, aby v uvedeném termínu, pokud možno omezili pohyb v okolí restaurace Monaco, Kočičího hrádku a rozhledny Bára. Za pochopení děkují členové Mysliveckého spolku Kochánovice.
7. Město SlatiňanyMuzeum Švýcárna Vás v předvánočním čase zve na již tradiční „Adventní čtvrtky“, a to 30. 11., 7. 12., a 14. 12. 2023 od 8:00 do 17:00 hodin. Na programu je výstava a prodej: – českých vánočních ozdob z Horního Bradla (včetně malování ozdob na přání) – zdobené perníčky od paní Dity Dortové ze Slatiňan – včelí produkty z rodinného včelařství z Poliz „Doležalův med“ Nebude chybět slaměný betlém v životní velikosti a vánočně dekorované muzeum, které každoročně připravuji. Dospělí i děti budou moci využít vánoční tvořivé dílničky různého druhu dle nabídky stánkařů.

Napsat komentář

U komentářů prosím uvádějte celé své jméno.