Hlášení městského rozhlasu 29. května 2024

Vážení občané, přeji Vám klidný pracovní týden.
Datum: 29. 5. 2024 Pořadové číslo: 60/2024
1. Město SlatiňanyTajemník Městského úřadu Slatiňany vyhlašuje výběrové řízení pro obsazení pozice vedoucí stavebního úřadu III. Zájemce podá písemnou přihlášku v uzavřené obálce označené „VŘ-vedoucí SÚ“ V termínu do 7. června do 10 hodin na adresu město Slatiňany, MěÚ Slatiňany, T.G.Masaryka 36, 538 21 Slatiňany. Bližší informace naleznete na webových stránkách města www.slatinany.cz. Případné dotazy zodpoví tajemník Městského úřadu Slatiňany Ing. Vladimír Rašín na tel. 469 660 237.
2. Město Slatiňany Pro sezonu roku 2024 přijme Městský úřad zájemce na místo plavčíka na plovárně Města Slatiňany. Podmínkou je zdatný plavec nad 18 let. Školení zajistí Městský úřad. Bližší informace podá tajemník úřadu Ing. Rašín – tel. 469 660 237.
3. Spolek Acord Srdečně Vás zveme na Rodinné odpoledne u Auerspergů v zámecké zahradě v neděli 2. června od 13:00 do 17:30hod. Čeká Vás bohatý program. Na různých stanovištích rozmístěných po zámecké zahradě si budete moci zahrát spoustu zajímavých her a potkáte mnoho dobových řemeslníků, s pomocí kterých si můžete vyrobit zajímavé výrobky. I letos se můžete projet v kočáře s koňským dvojspřežím. Bohatý program Vás čeká i v romantickém prostředí u jezírka, kde vystoupí pěvecké sbory Základních uměleckých škol Slatiňany a Chrudim. V 15 hodin se můžete těšit na divadlo Jana Horáka pro děti i rodiče s názvem Tučňáci na arše. Od 16:15 můžete soutěžit v poznávání známých pohádkových písní a melodií s Chrudimskou komorní filharmonií a pěveckými sbory Vlastislav z Heřmanova Městce a Doubravan z Chotěboře. Vstupenky lze letos nově zakoupit online na webu zámku. Akce se koná pouze za příznivého počasí. Těší se na vás spolek Acord.
4. ZUŠ Slatiňany Zápis nových žáků do hudebního oboru na Základní umělecké škole Slatiňany bude probíhá od 20. května do 21. června. Škola přijímá děti od 5 let na základě výsledku úspěšně vykonané talentové zkoušky a do výše naplnění cílené kapacity školy u jednotlivých nástrojů. Zápis do výtvarného a tanečního oboru z důvodu velkého množství přijatých přihlášek nevyhlašujeme. Více informací najdete na webových stránkách www.zusslatinany.cz.
5. Město SlatiňanyMěsto Slatiňany Vás zve na další Laskavý večer, na kterém vystoupí česko-syrský hudebník a básník. Laskavý večer se koná 30. května 2024 od 19:00 hodin ve Společenském domě. Vstupné 100,-Kč. Předprodej v infocentru.
6. Město SlatiňanyUpozorňujeme občany Slatiňan a místních částí, že od 3. června začínají týdenní svozy směsného komunálního odpadu.
7. Město SlatiňanyOmlouváme se všem čtenářům, ale tento pátek, 31. 5. 2024 bude od 12 – 13 hodin zavřeno. Děkujeme za pochopení. Dále upozorňujeme návštěvníky knihovny a infocentra, že v pondělí 3. června 2024 bude zavřeno. Děkujeme za pochopení.
8. Město SlatiňanyTento víkend, 1. až 2. června, bude kontejner na bioodpad umístěn ve Škrovádu na bývalém hřišti.
9. ZUŠ SlatiňanyZákladní umělecká škola Slatiňany vás srdečně zve na ZUŠ Open – VIII. ročník celostátního festivalu základních uměleckých škol ve veřejném prostoru, který se bude konat v úterý 4. června 2024 od 15:30 hodin v parku před Základní školou ve Slatiňanech. Vystoupí žáci všech uměleckých oborů. Těšit se můžete na hudební soubory školy, vystoupení současného tance i baletu a na tvůrčí dílničky žáků výtvarného oboru. Předpokládaný konec je v 18:30. V případě nepříznivého počasí bude akce zrušena.
10. Nabídka lístkůNabízíme dva lístky na muzikál Tarzan do divadla Hybernia v Praze za výhodnou cenu. Představní je tuto sobotu 1. 6. do 14 hodin a lístky jsou do 5 řady. Vlastní doprava. Informace a předání lístků v městské knihovně.

Napsat komentář

U komentářů prosím uvádějte celé své jméno.