Hokejisté Slatiňan letos získali „double“!

Vraníci Slatiňany a příznivci - Společná fotka

V sobotu 16. března proběhly na zimním stadioně v Rychnově nad Kněžnou závěrečné zápasy o celková umístění v KAHL (Křesťanská amatérská hokejová liga; www.kahl.cz), ve které dlouhé roky působí i slatiňanský hokejový tým HC Vraníci Slatiňany. Letošní formát soutěže byl nastaven systémem vzájemných zápasů, tzv. „každého s každým“, a celky na prvních dvou místech se spolu utkaly o celkové vítězství. Stejně tak proběhl i souboj o celkový bronz mezi třetím a čtvrtým týmem po základní části.

Naši hokejisté se v základní části radovali desetkrát z jedenácti odehraných zápasů, což jim přineslo zisk poháru pro vítěze základní části. Ve finále se pak tedy směli utkat s druhým celkem, pardubickými Balaury, o mistrovský titul. Po napínavé bitvě, a po těsném vítězství 7:6, se nakonec povedlo a Vraníci se tak stali mistry ligy i vítězi základní části! Za deset let působení v lize se to našim hokejistům podařilo již po třetí. Letošní výsledek je velmi
cenný nejen proto, že kvalita týmů v KAHL se za poslední roky velmi posunula a některé zápasy už snesou přísná měřítka nižších oficiálních soutěží, ale hlavně proto, že kádr našeho týmu je dlouhodobě stabilní a staví na vlastních odchovancích. V mužstvu tak vedle sebe stojí i několik tátů ze staré gardy, se svými syny a jejich kamarády.

Kdyby si někdo chtěl putovní poháry prohlédnout, tak budou celý
rok vystaveny v šipkařském klubu Stoplights (Sportbar).

Odkaz: Ozvěny 4/2024

Napsat komentář

U komentářů prosím uvádějte celé své jméno.