Téma: Hospic Chrudim

Posláním ústavu Hospic Chrudim je usilovat o zajištění kvalifikované pomoci nemocným s nevyléčitelným onkologickým onemocněním, a umírajícím v posledních měsících  života. Poskytuje Lůžkový hospic, stacionář a ambulantní paliativní službu.

Hospic Chrudim z.ú.
Sídlo: K Ploché dráze 602, 537 01 Chrudim
IČ: 26625385
Číslo účtu: 43-8821390217/0100

Ředitel: MUDr. Jiří Košťál *1
Předsedkyně dozorčí rady: Renata Štepánková
Zakladatel: MUDr. Marie Blažková *2

Historie

10. února 2003 jsme založili občanské sdružení Smíření – hospicové sdružení pro Pardubický kraj s cílem vybudovat a provozovat lůžkový hospic. Postupně jsme zajistili finanční prostředky a v letech 2008 až 2009 jsme postavili lůžkový Hospic Chrudim. 1. října 2009 jsme zahájili provoz hospice. 1. ledna 2014 došlo díky novému Občanskému zákoníku k transformaci sdružení na ústav a změnil se název organizace na Hospic Chrudim, zapsaný ústav. Po návštěvě hospiců v Anglii v roce 2012 i na základě našich vlastních zkušeností z provozování lůžkového hospice jsme se rozhodli rozšířit služby pro nevyléčitelně nemocné. Zakoupili jsme dům v centru Chrudimi a v červnu 2016 jsme zahájili jeho rekonstrukci a nadstavbu na Paliativní stacionář Štěpánkova 89 dokončený v březnu 2021.

Cesta k dosažení našeho cíle byla dlouhá. Průběžně jsme zaznamenávali opravdu všechny události na ní – viz kapitola Historie. Spíše než o faktografii se jedná o příběh. Příběh našeho hospice. Není určen pro ty, kdo se rychle potřebují zorientovat jako potenciální uživatelé služeb hospice. Může však být inspirací pro ty, kteří mají podobně jako kdysi my, nutkání podílet se na zlepšení podmínek pro nemocné v závěru života. Je i odpovědí pro naše příznivce a sponzory na jejich otázku, jak jsme naložili s jejich podporou. Od založení sdružení jsme se snažili dobře hospodařit, abychom se každému, kdo přispěl na stavbu nebo provoz hospice, mohli podívat do očí. A ve stejném duchu jdeme dál… 1

  1. oficiální web www.hospicchrudim.cz[]

2 komentáře u „Téma: Hospic Chrudim“

Napsat komentář

U komentářů prosím uvádějte celé své jméno.