Humanitární služba PAX, z.s.

Nevelká humanitární organizace, která pomáhá hlavně na východní Ukrajině. Počátky organizace sahají do roku 2015, kdy se někteří členové z křesťanských kruhů jako dobrovolníci – freelanceři – začali podílet na humanitárních aktivitách v oblasti ozbrojeného konfliktu v Donbasu. Společné úsilí a zkušenosti na konci roku 2017 soustředili do vzniku oficiálního zapsaného spolku Humanitární služba PAX, pod jehož křídly fungují dodnes (hlavní osoby: Tadeáš Pala, David Raus, Vítek Suchomel).

Základním pilířem našeho fungování je snaha pomáhat civilnímu obyvatelstvu válkou zkoušených frontových měst a mírnit jejich utrpení.  Jsou apolitické uskupení pomáhající bez ohledu na ideologické či jiné názory nebo přesvědčení. Činnost je striktně dobrovolnická a bez nároků na odměnu.

Od února roku 2022 je hlavní pracovní náplní pomoc s evakuací civilních osob z míst, kde se odehrávají boje, HUMANITÁRNÍ POMOC a PODPORA LOKÁLNÍCH AKTIVIT. Snaží se udržovat kontakt s lokálními partnery, které z darů českých sponzorů, podporovali i před ruskou invazí. Jedná se zejména o podporu dětského centra pro uprchlíky v Užgorodu a o uprchlické centrum v Iskře. Spolupracují s evangelickým sborem v Krasnogorovce, který se i přes probíhající boje snaží poskytovat humanitární služby obyvatelům, kteří se nechtějí nebo nemohou evakuovat.

Odkaz: HUMANITÁRNÍ SLUŽBA PAX (humanitarnisluzbapax.cz)

Napsat komentář

U komentářů prosím uvádějte celé své jméno.