Téma: IREDO – OREDO

iredo.info

OREDO je společnost založená a vlastněná Královéhradeckým a Pardubickým krajem. Kraje tuto společnost založily pro organizování chodu veřejné dopravy.1 provozující Integrovaný dopravní systém (IDS) IREDO.

IREDO zahrnuje linkové autobusy, osobní vlaky a rychlíky ČD od Kolína do Březové na Svitavou, od Krkonoš po Ždírec nad Doubravou a Poličku.

tarifní mapa IREDO pro Slatiňany (zdroj: oredo.cz)

Cena dopravy IREDO

Ve formuláři na odkazu OREDO s.r.o. – tarifní kalkulátor jízdného zadejte a vyberte  výchozí a cílovou stanici, po jejich potvrzení se zobrazí tabulka s cenami pro dospělého, děti, seniora, síťové jízdenky apod.

Zajímavé jsou síťové celodenní jízdenky, jaké má málokterý kraj, a to za 200Kč pro jednotlivce a 500Kč pro max. 5 osob pro rok 20242.

Přestupní jízdenka je výhodnější, než si kupovat v každém spoji zvlášť. Taková jízdenka však musí být nahrána na kartě IREDO, i když někteří dopravci akceptují pro přestup i papírové s QR kódem3. Přestupní jízdenku si koupíte v prvním vozidle až do cílové stanice po posledním přestupu a při nástupu přiložíte kartu (nebo jízdenku s QR kódem) už bez placení. Je akorát potřeba, aby celá trasa byla systému IREDO (viz mapa nahoře) a s dopravci, kteří ho podporují (osobní vlaky ČD a Leo, rychlíky ČD a meziměstské linkové autobusy). Takto si můžete koupit jednu jízdenku např. ze Slatiňan do Letohradu.

Kartu IREDO si můžete zařídit na nádraží v Chrudimi. Anonymní bez fotografie je na počkání, a může ji používat kdokoliv, akorát na ni nelze dávat vícedenní jízdenky (měsíční, týdenní). Pro vícedenní jízdenky je potřeba karta na jméno, její vyřízení ale trvá několik dní. Více ke kartám zdeFAQ .

  1. OREDO s.r.o. – Integrátor regionální dopravy[]
  2. OREDO s.r.o. – Integrátor regionální dopravy 18/11/2023[]
  3. Změny v IDS IREDO.pdf (oredo.cz)[]

Napsat komentář

U komentářů prosím uvádějte celé své jméno.