Jak vznikl cyklokroužek a jaké má ambice

Rozhovor o nově založeném cyklokroužku s Milanem Tlustým z Kolopravny.

Jak vznikla myšlenka cyklokroužku ve Slatiňanech?

V loni jsme otevřeli prodejnu a lidi se nás začali ptát, když jejich dítě jezdí a chce se zlepšovat, tak jestli nevíme, kam je přihlásit a kde by se o jejich rozvoj někdo staral. Tak jsme nad tím začali sami přemýšlet. Já připravuju svého syna na enduro závody a má za sebou už 3 úspěšné sezóny a Marcel závodil celé mládí tak má taky co předávat. Takže nakonec jsme to spustili sami.

Co vlastně děti učíte?

No jsme u naprostých základů jako je jak správně brzdit a jak a kdy stát v pedálech a vlastně i jak si správně nastavit helmu na hlavě 🙂

Každopádně tím že máme hodně cvičných prvků tak se děti opravdu rychle posouvají. Myslím že si ten rozvoj ani neuvědomují ale je vidět že jsou na kole stále jistější a jejich přejezdy překážek jsou mnohem klidnější.

Máte i závodní ambice?

Jasně. K tomu věku to patří děti se chtějí porovnávat. Proto uvažuji i o speciální přípravce pro potencionální závoďáky. Mám zkušenosti z přípravy na enduro závody a Marcel jezdil maratony.

Jak často trénujete?

Zatím to je jednou týdne s každou skupinou a na léto máme vypsány i 2 typy táborů aby bylo více času se s kolem skamarádit. Plánujeme příměstský tábor, jehož hlavní náplní by bylo kolo a dále lezení ve skalách a Frisbee, které ve Slatiňanech trénuje moje dcera Kristýna. Je kapitánka české reprezentace která přivezla zlato z mistrovství Evropy tak má taky co předávat.

A kde tréninky probíhají?

Základnu máme v Sokolovně, jsme členy Sokola. Za Sokolovnou máme lávky a palety atp. A vždy na trénink postavíme „skill centrum“ a jinak pochopitelně jezdíme v lesích které tu nabízí dokonalé terény na učení na kole.

Velký sen je sehnat prostor pro vybudování trvalého „skill centra“ kam by byl celodenní přístup dětí a mohli trénovat/bavit se kdykoli.

Stále nabíráme nové členy na stránce cyklokroužek Slatiňany (cyklodeti.cz) se dozvíte více a pokud by byl zájem o naše tábory tak na CykloTÁBORY :: cykloděti (cyklodeti.cz) se možné se přihlásit.

Děkuji Milanovi za rozhovor.

Napsat komentář

U komentářů prosím uvádějte celé své jméno.