Kalendář akcí na slatinaku

Na slatinaku přibyl kalendář akci. Nejbližší akce a kalendář pro aktuální měsíc najdete v pravé postranní liště dole a podrobnější seznam na speciální stránce ‚Akce‘. Všechny odkazy jsou aktivní, tedy po kliknutí se zobrazí příspěvek s dalšími podronostomi.

Smysl kalendáře je shromáždit akce z různých zdrojů na jednom místě bez další starosti pro organizátory. Běžný postup je totiž ten, že pozvánky se objeví jen tam, kam si organizátoři vzpomenou je zadat. To platí o většině jiných kalendářů akcí včetně toho na našem městském webu, kudyznudy.cz. Automaticky se akce neobjeví ani v hlášení místního rozhlasu či výlepových plochách. A tak se stává, že o jedné akci se dozvíme 10x, až to otravuje, a o jiné se nedozví ani ten, kdo by tam třeba šel (kolik lidí třeba ví o každoročním festivalu na Klíček za Sokolovnou?).

V našem kalendáři automaticky importujeme zatím jen z Mobilního rozhlasu a i tak je třeba záznam pak ručně upravit. Ale rád bych časem doplnil další zdroje. A pokud se to osvědčí, třeba to bude tvůrce dalších webů inspirovat. Tím by se usnadnila propagace akcí, návštěvníci by byli lépe informováni a taky by bylo více patrné, že se toho kolem nás děje dost.

Slatinak je hlavně na zkoušení různých funkcí komunálního webu, takové – jak říkají programátoři – „pískoviště“ (sandbox). Některé již vyzkoušené funkce se zdají být docela funkční (informování o aktualitách, interaktivní kronika města, sledování stavu dlouhodobých projektů, propojování témat, všude-dostupný společný „zápisník“), něco se rozjíždí nesměle (nabízení komunálních zpráv pro vyvážení převahy neosobních zpráv ze státních a regionálních médií) a něco se nechytlo vůbec (veřejná diskuse občanů i politiků, kolektivní doplňování a upřesňování obsahu podle hesla „když každý přidá něco, všichni mohou mít hodně“). Avšak pokud se nějaká z těch funkcí ukáže životaschopná a převezme ji třeba město nebo někdo jiný, budu jen rád (a začnu vymýšlet zase něco dalšího).

Robert Koblížek – editor a znouzeredaktor slatinak.cz

 

Napsat komentář

U komentářů prosím uvádějte celé své jméno.