Klášter je prodán, ale sestry zůstanou

Kongregace školských sester svatého Františka prodala 20. 11. málo využitou historickou budovu kláštera ve Slatiňanech

čtěte také...

Noví řeholníci dnes žijí více mezi lidmi a méně v klášterech

Křesťanské kláštery vznikaly už ve starověku, kdy se stále více mužů a žen cítilo být Bohem povoláno žít na osamělých místech jako poustevníci; vzorem je sv. Antonín Egyptský. Tito poustevníci se časem začali scházet ke společné modlitbě a životu; kolem roku 320 založil Pachomios v Horním Egyptě první křesťanský klášter. Mnoho ... více

majiteli a jednateli firmy Starkon Jiřímu Kovářovi a několika členům jeho rodiny. O svých záměrech bude pan Kovář informovat v dalších dnech.

Firma Starkon funguje od roku 2000 a zaměřuje se na rekonstrukce zejména historických a církevních staveb. Provedla například rekonstrukci premonstrátského kláštera v Teplé na Karlovarsku, vybudovala nový klášter Nový Dvůr a rekonstruovala zámek v Třebíči.

Komunita čtyř řádových sester v klášteře zatím zůstane a v kapli se budou nadále konat bohoslužby (jejich rozpis lze nalézt na webu místní farnosti)

Pro kongregaci zůstávají Slatiňany důležité, protože zde působila a je zde i pohřbena významná řádová sestra Eliška Pretschnerová.

2 komentáře u „Klášter je prodán, ale sestry zůstanou“

Napsat komentář

U komentářů prosím uvádějte celé své jméno.