Návrh: Komposter psích výkalů aneb psí kadibudka

Likvidovat správně psí hovínka není žádná legrace: v popelnici smrdí, do kompostu či bio-odpadu ve větším množství také nejsou vhodné, do záchoda je nelze házet v igelitových pytlících a musí se tam nosit…

Pro výkaly samotné nebo v papírových pytlících se nabízí použít psí komposter, který se zakope do země. Lze ho koupit nebo vyrobit svépomocí například podle těchto videí (anglicky): http://www.youtube.com/watch?v=l8UlP_V_6O4, http://www.cityfarmer.org/petwaste.html.

Jde v podstatě o to, sehnat nádobu nebo trubku s víkem, uříznout dno a navrtat do stěn díry kvůli provzdušňování. V případě, že kontejner nebudeme zcela zapouštět do země, díry pod horním okrajem, který bude nad zemí, nevrtáme, aby se zabránilo případnému šíření zápachu. Dále je třeba vykopat v zemi jámu, umístit do ní upravený kontejner, nasypat na dno menší kameny, případně kousky cihel apod. (kvůli drenáži), na to trochu směsi suché trávy, listí, větviček apod. Pak už zbývá jen vhazovat exkrementy, lehce zasypávat vápnem (případně speciálním dezinfekčním prostředkem) a prokládat suchou trávou, listím, větvičkami. Nádoba vlastně slouží jen jako zpevnění stěn jámy, aby se časem nezbortila, a jako rám na víko, aby se nepropadlo. Po naplnění za dva až tři roky se trubka či nádoba vytáhne a zakope vedle a na původní místo se přesunou drny a zemina z nového místa.

Pokud nemáte možnost si komposter vyrobit, na internetu najdete několik typů psích toalet .

zdroj: barkpost.com
zdroj: barkpost.com

Napsat komentář

U komentářů prosím uvádějte celé své jméno.