Návrh: Kovaná brána v novém vstupu na hřbitov

Podle článku místostarosty Stanislava Šťastného v Ozvěnách bude vstup na hřbitov bude realizován širokou kovovou bránou ztvárněnou uměleckým kovářem v průběhu roku 2019.

Na obrázky návrh brány paní Odehnalové. Návrh byl schválem ZM.

Tuto variantu preferuje farnost.


Doplněno podle Ozvěn 7/2020

Na základě diskuze o koncepci této brány na stránkách zpravodaje Ozvěn a připomínek radnice ji ve veřejné soutěži navrhla mladá designérka P. N. Odehnalová ze Skutče, zabývající se též malbou a ilustracemi. Její vítězný návrh je na obr. č. 3 a vybralo jej zastupitelstvo na svém zasedání 26. června 2019 z několika variant řešení jako přijatelný, resp. za nejlepší i po stránce estetické.

Pořizovací náklady činí 90 000 Kč včetně DPH. Dokumentaci pro realizaci stavby zpracovalo projektové studio Archee – ing. Ondřej Šindler, s nímž uvedená návrhářka spolupracuje.

Moderní kovová konstrukce nové brány s otvíratelnými křídly je produktem uměleckého kováře p. Vojáčka od firmy Metalart. Ta je uchycena do dvou masivních pilířů, obložených cihelným zdivem, patky a krycí desky tvoří kámen z pískovce. Obě patky jsou doplněny pískovcovými nárožními kameny, bránící jeho poškození.

2 komentáře u „Návrh: Kovaná brána v novém vstupu na hřbitov

Napsat komentář

U komentářů prosím uvádějte celé své jméno.