Letošní Škrovádská benátská noc přilákala přes 100 diváků

Již tradiční jarní akce pořádaná Okrašlovacím spolkem Škrovád minulou neděli se zřejmě vydařila. Součástí akce jsou závody kánoí a barevná vodní fontána na řece za doprovodu hudby.

Počasí přálo, i řeka byla s průtokem jen 0,9 m3/s sjízdná (aspoň v tůni za mostem).

registrace

Po půlhodinové, poněkud rozpačité, registraci bylo sestaveno 8 týmů, které mezi sebou postupně závodily na 50ti metrovém úseku po dvojicích. Každá dvojice plula dvakrát, střídaly se dráhy, v případě nerozhodného výsledku se plulo ještě jednou. Vítězové dvojic postupovali do dalšího kola. Všechny nebezpečné situace se podařilo závodníkům zvládnout, takže nedošlo k poškození ani na lodích, ani na draví, dokonce se letos ani nikdo neudělal. Putovní pohár letos získali v těsném finále Koblížkovi, kterým se zřejmě vyplatila taktika s výběrem závodní dráhy.

Po rozdělení cen následovala barevná fontána, kterou – také již tradičně – vytvořili hasiči ze Svídnice a Trpišova za nasvícení a ozvučení Libora Štupmfa. Tuto spektakulární show lokálního významu sledovalo kolem 110 diváků.

Jirka Koreček diriguje hasiče

Na závěr si mohli diváci společně zazpívat Ta naše písnička s členy spolku a hudebníky Jiřím Korečkem a Markem Jírovským.

Napsat komentář

U komentářů prosím uvádějte celé své jméno.