Téma: Mapa průchodnosti města pro chodce

Zmapování nebezpečných a neprůchodných míst pro chodce, aby je bylo možno řešit koncepčně, tedy od nejvážnějších a v souvislostech než jen nějak nahodile.

Mapa je pouze pro zmapování “slabých míst” bez ohledu na to, jak to budeme chtít řešit a jestli to je vůbec jde. Není dobré spojovat analýzu a řešení a připouštět si jen ty problémy, na které právě teď máme řešení. Může se totiž stát, že si nepřipustíme problém, který sice teď řešitelný není, ale může být třeba za nějakou dobu… tak si na něj “zvykneme”, ale stejně nás budou jeho důsledky otravovat. Pak se může totiž stát, že řešíme jen “blbosti”, protože jen ty mají snadné řešení, místo toho, co nás – lidi trápí.

Cílová skupina1: samostatní pěší, pěší 2 vedle sebe, koloběžkáři do 10ti let, chodci s kočárkem, chodci z dvoukolovým vozíkem, vozíčkáři

V mapě jsou cesty označeny:

 1. tvarem
  1. čára – cesta či ulice
  2. kolečko– místo významné z pohledu chodců
  3. trojúhelník – problematické místo pro jiné uživatele
 2. tloušťkou
  1. místní – tenké – které využívají jen pěší z dotyčné a třeba ještě vedlejší ulice anebo tam lidi moc nechodí
  2. tranzitní – silné- které využívají pěší z většího okolí
 3. průchodnost
  1. bezpečné – zelené – chodci nejsou významně ohroženi ani vozidly či cyklisty a cesta je dobře schůdná
  2. méně bezpečné – žlutozelené – pro chodce s opatrností použitelné
  3. nebezpečné – červené – chodci jsou ohroženi anebo cesta není bezpečná (děti samotné bychom tudy do školy jen neradi posílali)
  4. neprůchodné – fialové čárkované – kde se nedá projít, ale hodilo by se

Toto je pracovní verze mapy pracovní skupiny v rámci projektu Otevřené a přitažlivé město Slatiňany . Mapa by měla být podkladem pro firmu připravující General dopravy a parkování a pravděpodobně se dostane i do Strategického plánu rozvoje města.

Po kliknutí na obrázek nebo odkaz níže se vám otevře aktuální mapa ve formátu SVG. U některých ulic a míst je doplněna poznámka, která se zobrazí po najetí myší. Někde je odkaz na externí zdroj, který se zobrazí v internetovém prohlížeči po kliknutí.  Mapu je dobré si po otevření v prohlížeči zvětšit. Pod vektory by se měl zobrazit barevný mapový podklad s ulicemi, domy a zelení. Při problémech se zobrazením zkuste jiný prohlížeč.

ukázka mapy průjezdnosti či průchodnostiPřípadné připomínky směrujte na členy pracovní skupiny “hospodářství – infrastruktura”.

 

 1. tj. zde chceme myslet především na[]

Napsat komentář

U komentářů prosím uvádějte celé své jméno.