Pardubičtí zastupitelé na svém zasedání z minulého pondělí odsouhlasili, že se město připojí k akci Milostivé léto 2023 a to konkrétně v oblasti místních poplatků.
https://pardubice.eu/pardubice-se-zapoji-do-milostiveho-leta-2023
Co kdyby i naše město prověřilo, jestli nemá nějaké dlužníky, u nichž příslušenství přesáhlo samotný dluh, což je nemravné, že by se to takto pokusilo vyřešit? A pokud by se zjistilo, že takový nejsou, i tak to mělo smysl, že bychom měli klidné svědomí, že nepodílíme na nemravných ziscích lichvářů, ze kterých jsou dnes milionáři a miliardáři.1
- V České republice zbohatlo na půjčování peněz mnoho lidí. Mezi nejznámější patří:
- Petr Kellner, zakladatel a majitel investiční skupiny PPF, která provozuje řadu finančních institucí, včetně banky Home Credit, která poskytuje spotřebitelské úvěry.
- Jiří Šmejc, majitel investiční skupiny Penta, která také provozuje řadu finančních institucí, včetně banky J&T Banka.
- Radek Špicar, majitel investiční skupiny RSJ, která provozuje řadu finančních institucí, včetně banky ČSOB.
- Pavel Tykač, majitel investiční skupiny KKCG, která provozuje řadu finančních institucí, včetně banky Moneta Money Bank.
- Jiří Písařík, majitel investiční skupiny J&T, která provozuje řadu finančních institucí, včetně banky J&T Banka.
Tito lidé zbohatli na půjčování peněz tím, že poskytli úvěry lidem a firmám, které si je nemohly dovolit získat jinde. Úroky z těchto úvěrů jim pak přinesly vysoké zisky.
Kromě těchto známých osobností zbohatlo na půjčování peněz v České republice i mnoho dalších lidí, kteří vlastní nebo provozují banky, nebankovní společnosti poskytující úvěry a další finanční instituce.
Půjčování peněz je v České republice velmi lukrativní byznys. Podle České národní banky dosáhly v roce 2022 celkové úvěry poskytnuté v České republice 3,2 bilionu korun. To je o 12 % více než v roce předchozím. – bard.google.com na otázku: kdo v české republice zbohatl na půjčování peněz?[↩]