Milionchvilek chce rozšířit svou činnost na sledování médií a podporu shora korumpovaných úředníků

Email od p.Mináře z 19/12/2019:


Milí a vzácní přátelé,

konec roku je tím nejlepším obdobím pro bilancování. Na pár řádcích skoro ani nejde vyjádřit, jak moc si vážíme Vás všech, kteří jste se letos, byť i malou chvilkou, zapojili.

Společně jsme dokázali rozhýbat pozitivní energii, která naší zemi dlouho chyběla. Jsme největší občanskou iniciativou na obranu a podporu demokracie v dějinách České republiky.

V roce 2019 jsme společně dvakrát zaplnili Letenskou pláň. Ve stovkách obcí po celé republice se uskutečnilo neuvěřitelných 1500 akcí! 430 tisíc lidí podepsalo petici za odstoupení Andreje Babiše a 210 tisíc lidí podepsalo novou dlouhodobou pozitivní výzvu nazvanou CO CHCEME. Stovky nových lidí se po Letné rozhodly jít do politiky. Množství informací a úsměvů, které jsme společně rozšířili: k nespočítání.

Máme nesmírnou radost, že lidí, kteří už nechtějí jen pasivně přihlížet porušování pravidel, lhaní a rozkrádání toho, co patří nám všem, je stále víc. Naše společné úsilí má velký smysl.

Zvláštní poděkování si zaslouží všichni dobrovolníci a Vy, kdo přispíváte pravidelně i jednorázově finančním darem. Bez Vás by změna nebyla možná.

Musím říci, že to není vždy snadné. Někdy nás množství útoků, překážek a problémů, kterým musíme čelit, začíná zmáhat. Díky Vám a Vaší podpoře se však vždy znovu rozhodneme vše vydržet a jít stále dál. Nesmíme to vzdát! Nás všech společně bude ještě potřeba.

I v příštím roce chystáme další velké věci. Protože nečerpáme žádné dotace, neobejdeme se však bez Vaší podpory. Nemáme ani korunu z veřejných peněz. Všechno, co děláme, je možné jen díky tisícům drobných dárců. Na to jsme hrdí a velmi si vážíme Vaší podpory!

Pokud máte chuť a možnost, zapojte se také a umožněte svým darem pokračování velkého společného úsilí o pozitivní proměnu naší země. Děkujeme.  CHCI DAROVAT

CO CHYSTÁME NA ROK 2020?

1) Chceme být ještě lepším HLÍDACÍM PSEM POLITIKŮ a bránit čtyři červené čáry. Pokud to bude možné, rozšíříme svůj tým o člověka, který bude mít na starost pouze obranu nezávislé justice (včetně monitoringu legislativy) a o dalšího člověka na obranu veřejnoprávních médií. Odborníka na problematiku střetu zájmů, veřejné správy a financí, jsme již našli. Je nám ctí oznámit, že od ledna 2020 se do našeho týmu přidá LEO STEINER, který před lety statečně upozornil na rozkrádání ROP Severozápad a který před pár měsíci musel opustit práci poté, co odmítl vyplatit kvůli možnému střetu zájmů milionovou dotaci pro Agrofert. Na něj se též budou moci obracet všichni úředníci s žádostí o pomoc či konzultaci, budou-li mít podezření na nezákonný postup státní správy. Neobejdeme se také bez kvalitního právníka, a to i vzhledem k tomu, že nehorázných lží, útoků a pomluv na naši adresu stále přibývá – naposledy nás předseda komunistů Vojtěch Filip dokonce obvinil z teroristického útoku na nemocnici.

2) Chceme se zaměřit na VZDĚLÁVÁNÍ ŠIROKÉ VEŘEJNOSTI. Jedním z nejvážnějších problémů naší doby je informační záplava, v níž se čím dál tím více lidí topí. V novém roce proto zaměstnáme analytičku, která bude mít na starosti důležité informace shromažďovat a přehledně třídit. Rádi bychom v roce 2020 zpřístupnili veřejnosti přehlednou mapu všech problémů, lží a nesplněných slibů Andreje Babiše, aby si každý mohl díky pár kliknutím kdekoliv a kdykoliv ověřit fakta. Tato fakta chceme zpracovávat i zábavnou formou ve formě krátkých videí. Je třeba, aby co nejvíc lidí bylo v obraze. Je třeba, aby se co nejvíc mladých lidí začalo zajímat o politiku.

3) CELOREPUBLIKOVÁ SÍŤ PRO DEMOKRACII. Co je na naší aktivitě skutečně unikátní? Její celorepublikový rozměr. Pojem „pražská kavárna“ se díky stovkám zapojených měst, městysů, vesnic a vesniček stal mrtvou nálepkou. V novém roce chceme začít tuto síť mnohem aktivněji budovat, což se neobejde bez minimálně pětičlenného týmu koordinátorů, kteří budou aktivně objíždět celou republiku a pomáhat místním věci rozhýbat. Chceme po celé zemi nalézt a proškolit stovky místních koordinátorů, kteří budou připraveni se kdykoliv ve své obci zapojit a svolat akci na obranu či podporu demokracie. Tato ohniska občanské aktivity mají pro své okolí neocenitelný význam. Chceme je propojit a podporovat. A ve spolupráci s nimi chceme v roce 2020 uspořádat po celé republice více než 200 mimopražských besed, diskusí a koncertů, na které chceme zvát jak odborníky, tak známé osobnosti.  

Milí a vzácní přátelé, možná to vše zní jako bláznivý projekt, ale kdo by si před rokem dokázal představit, že společně dvakrát zaplníme Letnou? V novém roce uděláme pro demokracii vše, co bude v našich silách. Čeká nás hodně práce. Čím více se nás zapojí, tím více se podaří realizovat.

Srdečně Vám děkuji za Vaši celoroční důvěru a podporu a přeji Vám jménem celého týmu Milionu chvilek krásné Vánoce a šťastný nový rok.

Mikuláš Minář

P. S. Pokud chcete podpořit naši dlouhodobou činnost (třeba realizaci čehokoliv výše zmíněného), můžete tak učinit zde. Vyúčtování všech příjmů a výdajů zveřejňujeme každý rok ve výroční zprávě, jejíž součástí je finanční rozvaha.

P. P. S. Všem dárcům vystavíme v lednu automaticky potvrzení o darech za uplynulý rok. Díky tomu si můžete podporu demokracie odečíst ze zdanitelných příjmů. 😉

Odkaz: oběžník příznivcům

Napsat komentář

U komentářů prosím uvádějte celé své jméno.