Milionchvilek: Otevřený dopis premiérovi

Lídr MCH Benjamin Roll napsal otevřený dopis, ve kterém vyzývá premiéra, aby řešil covid systematičtěji a dával větší váhu odborníkům a menší svému PR obrazu. A přistoupil k problémům čelem, řešil je společně třeba i s opozicí, než aby se stále vůči někomu vymezoval a tvářil se, že sám vše zařídí nejlépe. K dopisu se může připojit veřejnost.

Pane premiére Andreji Babiši,

obracím se na vás jako člověk na člověka. Na člověka který se přihlásil k plné odpovědnosti za řešení situace pandemické krize v České republice.

Vím, že v těchto dnech čelíte velkému tlaku. Ale ani empatie nedokáže zastřít mé rozhořčení, vztek a obavy. Už rok sleduji jedno vaše selhání za druhým. Vaši ignoraci odborníků a aroganci. Sleduji, jak centralizujete moc do svých rukou, obviňujete všechny okolo a přehlížíte životy občanů České republiky.

Za pandemii jako takovou vám vinu nikdo nepřičítá. Avšak nikdo vám už neodpáře odpovědnost za naprosto nekoncepční postup při řešení současné situace. Nesete vinu za to, že upřednostňujete svůj marketingový obraz, upevňování moci a ekonomický zisk svých firem a kamarádů před úctou k lidské důstojnosti. Hodil jste přes palubu zdravotníky, sociální pracovníky, podnikatele, umělce, pracovníky v průmyslu, učitele, studenty, děti a jejich rodiče, seniory a vůbec všechny občany České republiky. Nesete odpovědnost za tisíce zbytečně zmařených životů.

Před rokem zemřel první člověk nakažený nemocí Covid 19. Od té doby v naší zemi zemřelo přes 24 000 lidí s nákazou koronavirem. Další tisíce lidí navíc zemřely v důsledku přetížených zdravotních zařízení a neposkytnutí včasné péče. Dle statistik je Česká republika při zvládání pandemie nejhorší ze všech států světa. A to nemluvím o obrovských sociálních problémech, které vaše necitlivost způsobila. Před rokem jste se přihlásil k plné politické odpovědnosti, tak ji ze svých kroků konečně vyvoďte a nesvalujte vinu na opozici, na média a na občany této země. Je to vaše odpovědnost.

Základní požadavek po třech letech vašeho premiérování a třech letech působení spolku Milion chvilek zůstává stejný: Nechte to dělat jiné. Ustupte z cesty a nechte pracovat ty, kterým na zdraví lidí, lidských právech a rozkvětu naší země skutečně záleží. Nechte řízení na skutečně schopných manažerech a delegujte rozhodování na kompetentní odborníky. To je to jediné, čím této zemi můžete prospět. A přichystejte se na odchod do politického důchodu, který vás nejpozději za půl roku u voleb čeká.

Benjamin Roll, předseda spolku Milion chvilek, z. s.

Jeden komentář u “Milionchvilek: Otevřený dopis premiérovi”

  1. Četli jste „vytýkací dopis“ opozice premiérovi? Docela jsem se pobavil při jeho čtení. To bych neřekl, že i lidovci mají smysl pro humor. Myslím to bez ironie. Psali mu to jako zaměstnanci občanů…to je přece jeho model, ne? Stát jako firma (: Text je zde: https://www.kdu.cz/getattachment/Aktualne/Zpravy/SPOLU-Nechceme-asistovat-u-podezrelych-vladnich-na/vytykaci-dopis.pdf.aspx
    Robert

Napsat komentář

U komentářů prosím uvádějte celé své jméno.