Návrh: Místo vlastního miniohňostroje přispět na profesionální společný obecní ohňostroj

Odpalování ohňostrojů, petard a dělobuchů je rozšířeným způsobem oslavy konce roku. Avšak některé lidi a ještě víc domácí i divoká zvířata tyto hlučné oslavy děsí. Tento rozpor se řeší po celém světě už desítky let. Ale s rostoucí životní úrovní a tedy dostupností pyrotechniky, ale také lepší možnosti „obyčejného člověka“ se díky svobodné společnosti ozvat, se to zdánlivě zhoršuje.

Naštěstí není představitelné, aby jedna nebo druhá strana prosadila zcela svůj pohled. Ale jistě by šlo napětí zmírnit, kdyby se podařilo vhodnou společenskou debatou domluvit, že by aspoň někteří z nás místo vlastního často amatérského miniohňostroje přispěli na jeden – předem naplánovaný, dobře připravený a viditelný – ohňostroj. Třeba takový, jaký se konal na konci roku 2019 z věže kostela.

To tu ještě nebylo: Silvestrovský ohňostroj z věže kostela

Samozřejmě nečekám, že by se zapojili všichni “bouchači”, ale i kdyby nás byla polovina, tak by to bylo jistě znát a sváteční noci by mohly být klidnější a třeba by ještě vznikl důvod se jít po vydatné večeři projít a popřát sousedům dobrý rok. Pokud na to máte názor, sdělte ho třeba svému zastupiteli.

xyz_smap = 1

Napsat komentář

U komentářů prosím uvádějte celé své jméno.