Aktuální kovid-report pro Slatiňany

Znak Mobilní Rozhlas a Zmapuj to

Mobilní rozhlas nabízí Covid-19-report pro každou obec. Popis aktuální situace v našem městě za den a za 14 dní s naznačením vývoje. Od začátku března se počet nově nakažených zhoršuje, dohnali jsme podobná města, která na tom byla hůř, např. Heřmanův Městec. Zpráva o koronaviru podle obcí je vytvářena počítačem ze statistických dat, takže je tak spolehlivý a vypovídající jako ta data. Počet nakažených za 14 dní je přibližně počet aktuálně nemocných (který se v ČR oficiálně nesleduje), protože to je průměrná délka trvání nemoci.

Ukázka:

Covid Report – Slatiňany
k 18. 3. 2021 8:03

Za středu přibylo 6 nových případů (v úterý 9) dle aktualizací dat ÚZIS z dnešního rána. Z toho 2 nově nakažení jsou v rizikové věkové skupině nad 65 let.

V celkovém počtu nově potvrzených případů za posledních 14 dní evidujeme pokles z 101 případů ke včerejšku na 99 případů za 14 dní k dnešnímu dni. Počet nově potvrzených případů za posledních 7 dní je 55; v porovnání se čtrnáctidenní historií se tedy situace lehce zhoršila.

Celkový počet nově potvrzených případů za posledních 14 dní přepočtený na 100 000 obyvatel je znázorněn v grafech níže ve sloupci 14d-100k, tento údaj slouží i k výpočtu míry nově potvrzených případů (v %) a k sestavení žebříčku obcí v rámci ČR.

V celostátním žebříčku obcí s největší mírou nových případů za 14 dní nám aktuálně patří 1161. místo z 6259 obcí v ČR. Oproti včerejšku (1170.) jsme se posunutím o 9 příček zhoršili. Patříme mezi 19 % obcí v ČR s nejvyšší mírou nakažených obyvatel za posledních 14 dní.

Napsat komentář

U komentářů prosím uvádějte celé své jméno.