Návrh: Moci dávat veškerý bioodpad do kontejneru na hřbitově

Už několik let se zatím jen mluví o svozu a likvidaci bioodpadu od občanů, výsledkem jen zatím jen vznik kompostárny (která by vznikla ještě hlavně díky tomu, že na to byly dotace… ačkoliv to je náš odpad) a 3 tedy kola na dotované kompostéry.

Mluví se o svozu biopoplenic, ale to vychází od cizích draze a naši na to nemají techniku a asi ani lidi. Uvažuje se o kontejnerech, ale je obava, jestli by byly patřičně využity a jestli by tam lidi neházeli i jiný odpad, který by pak komplikoval a prodražoval likvidaci.

Do zkušebního provozu se nikomu moc nechce, stálo by to dost peněz a v případě, že by se to nevyužívalo by si pak občané zřejmě neodpouštěli nejapné poznámky, co to na městě zase vymysleli za blbost.

A přitom tady máme už roky kontejner na bioodpad, většina lidí ví, kde je a dokonce ho tam mnozí vozí ti, pro které není určen, a to kontejner u hřbitova. A město se tomu paradoxně brání. A to ne proto, že by ten bioodpad byl nevhodný, ale prostě proto, že je placen z poplatku za provoz hřbitova, proto tam může být tráva a kytka ze hřbitova, ale už ne ze zahrady vedle hřbitova. Takový se má odvézt do sběrného dvora.


Co jen přispět po zkušební dobu na provoz kontejneru na hřbitově z peněz na odpady a vyhlásit, že ho lze používat veřejně a pozorovat, jestli o to bude zájem a jaký efekt to bude mít třeba na množství bioodpadu v popelnicích v okolí hřbitova? Určitě by to bylo násobně levnější, než nějaký zkušební provoz biokontejnerů či biopopelnic. Zvlášť když některým občanům vadí, že bioodpad v některých popelnicích na komunál zapáchá

Napsat komentář

U komentářů prosím uvádějte celé své jméno.