Návrh: Modré parkovací zóny

Návrh spočívá v zavedení vyhrazených parkovacích zón, kde mohou stát pouze auta s povolením anebo zaplaceným poplatkem. Povolení může podléhat např. zaplacení poplatku, což zajistí, že omezená místa využijí jen ti, kterým to opravdu stojí. Dodržování kontroluje policie.

Budování parkovacích kapacit v celém světě dlouhodobě kulhá za nárůstem parkujících vozidel místních i přespolních. Vznikají tím problémy s průjezdností ulic, bezpečností chodců, možností zaparkování pro návštěvy či dostupnosti pro popeláře a hasiče.

Už řadu let řeší tyto problémy ve velkých městech zavedením vyhrazených parkovacích zón.

A na proseckém sídlišti v Praze prý modrá čára dokonce zlepšila pořádek, vzhled zeleně i pohodu obyvatel.1

Vyhrazené parkovací zóny zatím naše město neřeší. Toto je jen jeden z mnoha návrhů, který je zde „připraven“, až na něj přijde čas.(autor)

  1. Respekt: Za modrou čarou 30.5.2021[]

Jeden komentář u “Návrh: Modré parkovací zóny”

  1. Polabinám a Dukle parkovací karty nevadí, dopravní situace je neudržitelná
    17. března 2022 11:05
    Starostové dvou největších pardubických obvodů v poslední době změnili názor na to, jestli zavádět parkovací karty v jejich obvodech, či ne. Nyní se kvůli problému s parkováním kloní k tomu, že spíše ano. Vedení magistrátu už změnu chystá, ale do voleb se nestihne.
    Zdroj: https://www.idnes.cz/pardubice/zpravy/parkovani-pardubice-polabiny-parkovaci-karty-magistrat.A220317_104552_pardubice-zpravy_lati#utm_source=rss&utm_medium=feed&utm_campaign=pardubice&utm_content=main

Napsat komentář

U komentářů prosím uvádějte celé své jméno.