mzcr: Jak mám postupovat, když se mi nehodí termín očkování kvůli dovolené?

FAQ

Už jsem se zaregistroval/a, zatím jsem nedostal/a žádnou dávku očkování. Právě jsem ale obdržel/a SMS, která mě vyzývá k rezervaci termínu očkování.

Zvací SMS s kódem PIN 2 znamená, že očkovací místo má k dispozici volné dávky vakcíny. Pomocí tohoto kódu můžete přistoupit k rezervaci.
V kalendáři uvidíte, jaký termín 1. dávky si můžete rezervovat. V pravém dolním rohu je vidět i předpokládaný termín 2. dávky.

  • u vakcíny Comirnaty (Pfizer/BioNTech) a Moderna se 2. dávka aplikuje po 38 až 42 dnech a s těmi se v očkovací místech setkáte nejčastěji, ostatní vakcíny putují hlavně k praktickým lékařům (registrace u praktických lékařů probíhá po domluvě s nimi, nikoliv přes centrální rezervační systém),
  • u vakcíny Vaxzevria (AstraZeneca) je rozestup dávek 84 až 91 dnů,
  • vakcína Janssen (Johnson & Johnson) je jednodávková a druhý termín tak není třeba řešit.

V případě, že vám termín druhé dávky koliduje s plánovanou dovolenou, nedokončujte rezervaci. Zvací zprávu můžete nechat propadnout.
Nemusíte se bát, vaše registrace zůstává platná. Jakmile bude mít očkovací místo k dispozici další termíny, přijde vám nová zvací zpráva s kódem. K dispozici tak budete mít nové termíny 1. dávky.
Zvací SMS vám přijde celkem třikrát – pokaždé s jinými nabízenými termíny pro 1. dávku.
Pokud vám i tak termíny ani v jednom ze tří případů nebudou vyhovovat, registrace propadne. Nic vám ovšem nebrání provést registraci znovu.

Vakcínu jsem zatím nedostal/a, ale už jsem rezervoval/a termín očkování.

Pokud jste si termín očkování již rezervoval/a, ale zatím jste vakcínu neobdržel/a, kontaktujte očkovací místo s prosbou o posunutí tohoto termínu.
Rezervaci 1. termínu můžete také zrušit pomocí odkazu. Ten jste obdržel/a
v e-mailu, který po ní následoval.
Obrátit se můžete i na linku 1221.
V případě zrušení 1. termínu systém automaticky zruší celou rezervaci. Vy už tedy nemusíte nic dělat, jen čekat na novou zvací SMS zprávu s kódem.

Už jsem obdržel/a první dávku vakcíny.

Pokud jste již obdržel/a 1. dávku, pak máte i pevně daný termín 2. dávky.
Na očkovacím místě s tímto termínem počítají, dle něj distribuují a podávají vakcíny i dalším lidem. Zkuste na očkovací místo zavolat, zda by nešel 2. termín posunout, ovšem posunout i tak půjde jen v řádu dnů – 2. dávka musí být podána v časových intervalech uvedených výše.

Napsat komentář

U komentářů prosím uvádějte celé své jméno.