Na autobusové zastávce jako v pokojíčku

Autobusová zastávka Slatiňany,střed vedle pizzerie  vyvolává v posledních dnech pozornost kolemjdoucích i kolemjedoucích. A naprosto oprávněně: Před týdnem se totiž dočkala originální úpravy interiéru – světlé výmalby a vybavení nábytkem v historickém stylu.

Nekonvenční úpravy autobusových zastávek jsou někde už vidět1, v okolí např. v Žumberku. Nicméně ve Slatiňanech je to premiéra.

Radní odpovědná za kulturu Jana Švecová k tomu říká: Úpravu zastávky inicioval starosta Jan Brůžek a nové vedení města. Navrhla jsem barevné provedení. Chtěli jsme, aby byla zastávka čistá a přívětivá do Aprílové soboty, kdy tam zastavoval vláček.

Zároveň je to jedna z nejfrekventovanějších zastávek ve městě, čekají tam školáci, takže to, co tam bylo doposud, bylo krajně nevyhovující. Bylo to rychlé a levné řešení.

Vedení města si je vědomo, že i další zastávky je nutné revitalizovat, u některých chybí základní vybavení např. ochrana před deštěm.

Zastávku natřeli pracovníci údržby města, instalovali světlo. Náklady města jsou pouze na barvy a to světlo.

Vybavení zastávky (stoly, židle, poličku, toaletní stolek) natřeli a nainstalovali dobrovolníci. Věci jsme donesli jako staré a nepotřebné, takže dostaly šanci na další využití. Je to vlastně ReUse v praxi.2

dříve
nyní
  1. originální autobusová zastávka – Vyhledávání Google[]
  2. JŠ emailem 5/4/2023[]

Jeden komentář u “Na autobusové zastávce jako v pokojíčku”

  1. Moc děkuji celému týmu, dobrovolníkům a všem kteří s láskou přiložili ruku k dílu, je to prostě bomba. Tohle se neskutečně povedlo ! Děkuji i za osvětlení důležitých otázek, které logicky po shlédnutí díla vyvstávají. Přeji Vám mnoho dalších úspěšných projektů. Autorovi děkuji za hezký článek a přeji všem hezké jaro .

Napsat komentář

U komentářů prosím uvádějte celé své jméno.