Na webu města budou uvedeny kontakty na zastupitele

V zájmu větší otevřenosti radnice deklarované ve více předvolebních programech slíbil starosta Ivan Jeník během ustavujícího zastupitelstva požádat všechny zastupitele o zveřejnění emailu a telefonu na webových stránkách města.

Jeden komentář u “Na webu města budou uvedeny kontakty na zastupitele”

  1. Na ustavujícím zastupitelstvu pan starosta skutečně říkal, že se zastupitelů zeptá, zda souhlasí se zveřejněním svých mailových adres. Následující zastupitelstvo se plánuje na 12.12.2018 a tam bude první příležitost se jich zeptat. To, co zastupitelé podepisovali na ustavujícím zastupitelstvu, byl souhlas s použitím jejich kontaktů k zabezpečení výkonu funkce zastupitele, tedy pouze k tomuto účelu. To nás zdaleka neopravňuje ke zveřejnění jejich mailových adres. Bylo by to v příkrém rozporu s ustanovením GDPR. Tedy kontakty zastupitelů mohou být k dispozici po 12.12.2018.
    Komunikace s voliči je věcí každého zastupitele a s otevřeností radnice (úřadu) to vůbec nesouvisí. Zastupitelstvo města ani městská rada nejsou součástí úřadu a městský úřad za komunikaci volených zastupitelů s voliči nenese žádnou odpovědnost.

    Ing. Josef PROKŠ
    tajemník
    Městský úřad Slatiňany

Napsat komentář

U komentářů prosím uvádějte celé své jméno.