Téma: Firmy bojkotující vůbec, středně a úplně Rusko za válku

Zdá se, že Rusko nevzdá svou dobyvačnou válku proti Ukrajině, při které hledá nové kolonie, při které porušuje většinu válečných dohod, které mají snižovat dopad válek na civily, kde nechávají daleko za sebou všechny teroristy světa. Bohužel ani nadnárodní organizace k tomu určené (mezinárodní soud a OSN) s tím moc nezmohou.

Navíc to není ohrožena není jej Ukrajina, ale i Česko, čímž se vedení Ruska ani netají1Takže pokud nechceme být opět kolonií a vazaly Ruska se vším tím marastem s tím spojeným včetně nesvobody a teroru vlastní obyvatelstva (politické procesy, „posudky“, vláda bezcharakterních politiků), tak bych se měli nějak bránit.

Jenže nejsem Tataři či barbaři, abychom jen ničili, zabíjeli a vraždili, považujeme se za civilizované, což nám sice poněkud svazuje ruce, ale nějaké možnosti ještě zbývají. Např. ekonomický bojkot a to včetně organizací, které běžným Rusům, kteří mají politickou vinu2 za válku.

Ekonomický bojkot spolupracujících firem se umožňuje každému jednotlivci svobodně zapojit (tzv. hlasování peněženkou). Válku tím samozřejmě nevyhrajeme, ale můžeme tím přispět. Málokterá válka se totiž vyhraje jednou velkou bitvou, jako spíš mnoha malými…

  1. Chceme návrat k Evropě před rokem 1997, oznámilo Rusko. A jestli ne, tak si nás nepřejte! (denikn.cz)[]
  2. politická vina – spojená s ideologií; „odpovědnost všech občanů státu za důsledky jednání státu“ Karl Jaspers – Wikipedie (wikipedia.org)[]

Napsat komentář

U komentářů prosím uvádějte celé své jméno.