Pod jezem u bytovek vzniklo posezení s nabíječkou 🗺

MAS Chrudimsko pomohlo instalovat další odpočinkový altán pro pěší a cyklo-turisty1 na frekventovaném místě poblíž Starého náměstí naproti elektrárně.

Altán je vybaven solárním panelem pro nabíjení mobilů. Umístění bylo zvoleno po důkladném rozvažování. Podklad bude ještě upraven (pravděpodobně zaštěrkován).1.

V žádosti o tento altán se angažoval bývalý tajemník Josef Prokš, který byl v té době také v představenstvu MAS za naše město. Celková cena stavby včetně infocedulí byla 103 tis. Kč, město Slatiňany se na ní podílí 30 tis. Kč1. MAS je financován zejména z rozvojových programů EU2.

Podobný altán od MAS s 10% spoluúčastí města byl nainstalován před dvěma lety na opačné straně řeky u cyklostezky. Po roce a půl provozu byl však přemístěn kvůli stížnostem obyvatel Podskály na náves do Kunčí.

první altán v Kunčí na návsi
  1. Vladimír Rašín tajemník emailem 15/9/2023[][][]
  2. PRV (Program rozvoje venkova – 12 mil., IROP (Integrovaný regionální operační program – 42 mil. do roku 2021) a OPZ (Operační program Zaměstnanost – 18 mil. do roku 2021) zdroj: vyrocni-zprava-2021.pdf (maschrudimsko.cz)[]

param = mas_chrudimsko_slatinany_tis 73

Dětem Událost
Staré náměstí, Slatiňany Mapa

Napsat komentář

U komentářů prosím uvádějte celé své jméno.