Negativní reportáž o projektu EnergiePodKontrolou

na rizika spojená s pronájmem svítidel upozornila reportáž http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1142743803-reporteri-ct/215452801240020/:
>>Z té reportáže jsem vyrozuměl následující:
– obce uzavíraly smlouvy bez výběrového řízení: to mi přijde spíš jako problém těch obcí – na to je dobré dát si pozor i u jiné společnosti
– smlouva byla údajně jednostranně výhodná: (nekonkretizovali – kdo ví, jestli to neiniciovala konkurence)? – předpokládám, že smlouvy se před uzavřením nějak procházejí a že se neuzavírají, jak přijdou (ani já to ve firmě tak nedělám – snad kromě globálních dodavatelů – ČEZ, O2)
– společnost „energie pod Kontrolou“ není zcela transparentní: Když se nad tím zamyslím, tak to není v ČR zase tak vyjímečný stav, ale hlavně v tom není velké riziko, dlužník bude město a ta společnost bude věřitel.
– společnost se jen tváří jako neziskovka a možná to je ziskovka. Hm, možná. Proto jsem ji nenavrhoval. Nečekal bych, že by ta světla montovali zadarmo – vy snad jo?
– instalace světel přes tuto společnost je dražší, než když si obec světla namontuje a nainstaluje sama: To bych taky
– v jedné obci jsou skoro rok pozadu s realizací: to je samozřejmě třeba smluvně ošetřit, to je třeba ošetřit samozřejmě u každého většího dodavatele a splátky stanovit tak, aby se nestalo, že je něco nesplaceného. Ale vzhledem k tomu, že věřitel je ta firma a město je dlužník, tak bych se toho zas tak nebál.
Já tuhle společnost nijak neprosazuju, jen jsem předal referenci starosty obce, kde jsem ta světla viděl v praxi. Světla svítila a obec nemusla vydávat jednorázovou investici. Že by ta světla nesvítila nebo účtovali víc, než dohodnou, jsem v té reportáži nezachytil. (RK 26.5.2015)

Napsat komentář

U komentářů prosím uvádějte celé své jméno.