O barvě školy už je rozhodnuto, ale konečný odstín ještě není vybrán

Rada města koncem května schválila koncepci a postup pro výběr barevného odstínu hlavní plochy fasády budovy ZŠ:

  • Dvě výrazné horizontální římsy budovy a střední pole jižní fasády nad hlavním vchodem budou provedeny jako bílé.
  • Odstín převažující plochy fasády bude vybrán ze vzorků přímo na stavbě, které zajistí zhotovitel.
  • Odstíny vzorků budou vybrány ze vzorníku fasádních barev Weber, především z části vzorníku určené pro historické budovy. Vybraný odstín bude sladěn s pískovcovými prvky objektu a s novými tmavě hnědými klempířskými prvky fasády. Vzorky pro výběr konečné barvy fasády budou vybrány ze spektra “tlumených přírodních olivových odstínů”

Ředitel školy Ivo Mandys uvedl, že konečný odstín ještě není určen, že bude vybrán ve spolupráci se stavebním odborem a radou města.

Vedoucí stavebního odboru Václav Hoffman popisoval, jak zkoušeli modelovat odstín na počítači, ale to se příliš neosvědčilo, protože na obrazovce vypadal odstín jinak než na tiskárně a ani tak tak nebylo jisté, jestli se podaří podle toho vybrat správný odstín omítkové barvy. Kombinace barev byla vybrána po zhodnocení barev fasád v historické zóně v Chrudimi, kde i zelená vypadala pěkně.

Místostarosta Stanislav Šťastný doplňuje, že barva bude jemně olivová, což je něco mezi hnědou, pískovou a olivovou ve světlém odstínu. Bude nastříkáno několik druhů odstínů a Rada města dne 29.6. na místě vybere spolu s vedením školy.

Napsat komentář

U komentářů prosím uvádějte celé své jméno.