Obavy obyvatel Škrovádu vyústily v petici

3.2.2021 vyšel v MF Dnes další článek věnovaný hřebčínem připravované výstavbě sil ve Škrovádě, článek je dostupný i na webu iDNES.cz.

Článek uvádí, že se místní obyvatelé chtějí obrátit na své zastupitele se žádostí o pomoc ve snaze zabránit výstavbě projektu, který by měl negativního dopad do vzhledu obce a zvýšil zátěž prachem, hlukem a dopravou.

Jak se k celé věci město postaví je otázkou. Místostarosta a ekonom Stanislav Šťastný ve věci vystupuje již delší dobu a mimo jiné poukazuje na nehospodárnost celého projektu. Opačný názor zastává starosta města Ivan Jeník, který uvedl, že industriální stavba mezi rodinné domy patří.

Připravovanému projektu se před nedávnem věnovaly i Seznam Zprávy v článku Stavební úřad rozhodne o stavbě šesti sil ve Slatiňanech, lidé je nechtějí a Český rozhlas Pardubice ve zprávě Vysoká obilná sila ve Škrovádu? Místní je odmítají, rozhodne stavební úřad.

Petiční arch je možno podepsatKůlně (ve všední dny od 15 a o víkendu od 10 hodin do 22 hod) nebo dohodě na 733611870 přímo u předkladatelky petice Kláry Sýkorové. Pokud máte zájem o pomoc se šířením petice, je možné arch vytisknout a předkladatelce doručit i s podpisy např. sousedů nebo známých. K petici bude možné se připojit naposledy 20. 2. 2022 , následně bude petice kompletována a předložena zastupitelům města.

 

Výzva zastupitelům
petiční arch

 

U komentářů prosím uvádějte celé své jméno.