Nepodceňujme očkování proti chřipce. Organismus oslabený chřipkou hůře odolává dalším nákazám včetně koronaviru.

Blíží se chřipková sezóna. Bývá koncem zimy a začátkem jara. Očkování proti chřipce se proto doporučovalo provést nejlépe v listopadovém termínu předchozího roku. O tomto očkování je článek ve Slatiňáku 7.11. 2019 a v prosincových Ozvěnách Slatiňan téhož roku.

V současné době se potýkáme s výrazným vzestupem onemocnění COVID -19 a je obava jak se ti, které v chřipkové sezóně případně postihnou obě choroby, s touto zátěží vyrovnají.

Proti COVID- 19 není zatím k dispozici očkovací látka. Příznivá situace je pro ty, kteří jsou mladí, netrpí žádnou závažnou nemocí a mají dobrou imunitu. Pro mnohé z nás je však již mládí minulostí. Zbývá tedy spolehnout se na svou imunitu. Samozřejmostí je také chránit se proti nákaze dodržováním doporučených opatření a dát se očkovat proti chřipce.

Očkování proti chřipce dostává v letošní sezóně další rozměr. Udává se, že toto očkování posiluje imunitu také obecně a případné onemocnění koronavirem má u těchto očkovaných o 20 -30 % lehčí průběh.

Z uvedeného vyplývá, že očkování proti chřipce je letos ještě důležitější než v jiných letech, a také, pokud je očkovací látka k dispozici, provést očkování co nejdříve.

Napsat komentář

U komentářů prosím uvádějte celé své jméno.