Od příštího roku by neměly novostavby odvádět dešťovou vodu pryč. Dešťovka pokračuje.

Nedostatek srážek a zvyšující se průměrná teplota zvyšují deficit vody v půdě i v tocích. Po další mírné zimě je situace již téměř kritická. Česko se na sucho musí i nadále adaptovat. Podzemní voda je stále dost pod dřívějším normálem, a to je teprve jaro. K omezení využívání pitné vody na jiné účely aktuálně dle informací Ministerstva zemědělství došlo letos už v 50 obcích a množství takových obcí bude s příchodem léta nepochybně stoupat.
Ministr Richard Brabec oznámil, že jedná o zavedení povinnosti u nových staveb akumulovat dešťovou vodu, nebo ji vsakovat. Změna v novele vodního zákona by mohla platit od roku 2021.

Dešťovka pokračuje.
„V letošním roce jsme připraveni naše tempo ještě zvýšit. Klíčová je totiž rychlost, jakou naše projekty pomáhají lidem i krajině. Už nyní máme otevřené výzvy celkem za 2,5 miliardy korun, které dokážou zafinancovat na 3000 projektů – putují například na Dešťovku pro obce [2] i domácnosti [3], na prohlubování vrtů na pitnou vodu, na zadržování vody v krajině nebo na výsadbu stromů.

Napsat komentář

U komentářů prosím uvádějte celé své jméno.